mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie bezrobocie

Rośnie bezrobocie

Według danych GUS w sierpniu wzrosło bezrobocie. Optymizmem nie nastrajają także deklaracje 488 zakładów pracy dotyczące zwolnienia w najbliższym czasie 39,3 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego – 11,4 tys. osób. Przed rokiem były to 434 zakłady i 37,3 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego – 23,6 tys. osób.

Rośnie bezrobocie
– Najnowsze dane GUS o stopie bezrobocia wpisują się w nasze wcześniejsze prognozy, choć spodziewaliśmy się, że bezrobocie zacznie rosnąć dopiero we wrześniu. Sytuacja na rynku pracy jest trudna i będzie się pogarszać. Na koniec roku należy spodziewać się bezrobocia na poziomie przekraczającym 13% – komentuje dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP, Piotr Rogowiecki.

Ostatnie dane dotyczące konsumpcji nie były najlepsze. – Pogarszająca się sytuacja na rynku pracy powoduje, że także w tym obszarze możemy mieć kłopoty. Jeśli tak się stanie, nasza gospodarka znajdzie się w trudnym położeniu – nastąpi osłabienie popytu na nasz eksport, ograniczenie inwestycji publicznych i prywatnych, zmniejszenie dynamiki konsumpcji – ostrzega Rogowiecki. Uważa on, że w tej sytuacji potrzebne jest pilne łagodzenie sytuacji za pomocą instrumentów aktywizujących, finansowanych ze środków Funduszu Pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.