mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie eksport z polskich fabryk

Rośnie eksport z polskich fabryk

Polskie fabryki eksportują więcej części i silników, ale mniej kompletnych samochodów – wynika z marcowych raportów.

Rośnie eksport z polskich fabryk
Wyniki eksportu za marzec są najlepsze od 18 miesięcy. W marcu Polskę opuściły części, silniki i auta o łącznej wartości 1,61 mld euro. Natomiast wynik za pierwszy kwartał to 4,26 mld euro (18,75 proc. wzrostu w stosunku do I kwartału 2009 r.).Eksport rośnie od jesieni, kiedy w wielu europejskich krajach pojawiły się tzw. dopłaty złomowe. Ich likwidacja nie zatrzymała wzrostu eksportu, ale jest on już znacznie wolniejszy. Likwidacja dopłat uderzyła szczególnie mocno w eksport samochodów, który eksport zmalał. Wciąż szybko rośnie sprzedaż części i silników – czytamy w "Rzeczpospolitej”

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~bateria 2010-06-28

no wywozimy a potem na kredyt przywozimy spowrotem xD i gdzie tu logika? ja ostatnio taki porządny samochód przywiozłem sobie z zagranicy na kredyt właśnie (kredyt calkiem porządny też z getinu)

~Sotys 2010-06-24

polecam blogmedia24.pl i tuskwatch.pl - tam mówią o polskich fabrykach, ich likwidacji...

~Z POLSKICH fabryk? 2010-06-24

A gdzie są te polskie fabryki ? PO wszystko rozkradło (oni to nazywają prywatyzacją) i już praktycznie nie ma polskich fabryk, zakładów i w ogóle przemyslu. Są tylko zachodnie firmy gdzie Polacy są białymi murzynami. Co się stało nie tak dawno ze stocznią ? Kilka tysięcy osób jest bez pracy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.