mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie eksport z polskich fabryk

Rośnie eksport z polskich fabryk

Polskie fabryki eksportują więcej części i silników, ale mniej kompletnych samochodów – wynika z marcowych raportów.

Rośnie eksport z polskich fabryk
Wyniki eksportu za marzec są najlepsze od 18 miesięcy. W marcu Polskę opuściły części, silniki i auta o łącznej wartości 1,61 mld euro. Natomiast wynik za pierwszy kwartał to 4,26 mld euro (18,75 proc. wzrostu w stosunku do I kwartału 2009 r.).Eksport rośnie od jesieni, kiedy w wielu europejskich krajach pojawiły się tzw. dopłaty złomowe. Ich likwidacja nie zatrzymała wzrostu eksportu, ale jest on już znacznie wolniejszy. Likwidacja dopłat uderzyła szczególnie mocno w eksport samochodów, który eksport zmalał. Wciąż szybko rośnie sprzedaż części i silników – czytamy w "Rzeczpospolitej”

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

~bateria 2010-06-28

no wywozimy a potem na kredyt przywozimy spowrotem xD i gdzie tu logika? ja ostatnio taki porządny samochód przywiozłem sobie z zagranicy na kredyt właśnie (kredyt calkiem porządny też z getinu)

~Sotys 2010-06-24

polecam blogmedia24.pl i tuskwatch.pl - tam mówią o polskich fabrykach, ich likwidacji...

~Z POLSKICH fabryk? 2010-06-24

A gdzie są te polskie fabryki ? PO wszystko rozkradło (oni to nazywają prywatyzacją) i już praktycznie nie ma polskich fabryk, zakładów i w ogóle przemyslu. Są tylko zachodnie firmy gdzie Polacy są białymi murzynami. Co się stało nie tak dawno ze stocznią ? Kilka tysięcy osób jest bez pracy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.