mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie eksport z polskich fabryk

Rośnie eksport z polskich fabryk

Polskie fabryki eksportują więcej części i silników, ale mniej kompletnych samochodów – wynika z marcowych raportów.

Rośnie eksport z polskich fabryk
Wyniki eksportu za marzec są najlepsze od 18 miesięcy. W marcu Polskę opuściły części, silniki i auta o łącznej wartości 1,61 mld euro. Natomiast wynik za pierwszy kwartał to 4,26 mld euro (18,75 proc. wzrostu w stosunku do I kwartału 2009 r.).Eksport rośnie od jesieni, kiedy w wielu europejskich krajach pojawiły się tzw. dopłaty złomowe. Ich likwidacja nie zatrzymała wzrostu eksportu, ale jest on już znacznie wolniejszy. Likwidacja dopłat uderzyła szczególnie mocno w eksport samochodów, który eksport zmalał. Wciąż szybko rośnie sprzedaż części i silników – czytamy w "Rzeczpospolitej”

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~bateria 2010-06-28

no wywozimy a potem na kredyt przywozimy spowrotem xD i gdzie tu logika? ja ostatnio taki porządny samochód przywiozłem sobie z zagranicy na kredyt właśnie (kredyt calkiem porządny też z getinu)

~Sotys 2010-06-24

polecam blogmedia24.pl i tuskwatch.pl - tam mówią o polskich fabrykach, ich likwidacji...

~Z POLSKICH fabryk? 2010-06-24

A gdzie są te polskie fabryki ? PO wszystko rozkradło (oni to nazywają prywatyzacją) i już praktycznie nie ma polskich fabryk, zakładów i w ogóle przemyslu. Są tylko zachodnie firmy gdzie Polacy są białymi murzynami. Co się stało nie tak dawno ze stocznią ? Kilka tysięcy osób jest bez pracy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?