mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie produkcja przemysłowa

Rośnie produkcja przemysłowa

Według wstępnych danych GUS produkcja sprzedana przemysłu w czerwcu 2013 r. była o 3 proc. wyższa niż w czerwcu 2012 r. W porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,8 proc. Zgodnie z prognozami analityków MG, w lipcu 2013 r. wzrost produkcji przemysłowej w skali roku powinien przekroczyć 4 proc.

Rośnie produkcja przemysłowa
W pierwszych sześciu miesiącach 2013 r. produkcja przemysłowa była niższa o 0,4 proc. niż przed rokiem. Eksperci MG spodziewają się jej wzrostu w drugiej połowie br.


W porównaniu z czerwcem 2012 r., produkcja sprzedana przemysłu była wyższa w 25 spośród 34 działów. Najlepszy wynik i wzrost o 16,8 proc., odnotowano w produkcji urządzeń elektrycznych. Z kolei najwyższy spadek, o 10,8 proc., nastąpił w produkcji metali.

Trzeba zanaczyć, że w kwietniu br. eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniósł ponad 1,69 mld euro (to o 12,72 proc. więcej niż przed rokiem, najwyższa wartość jaką uzyskano w pierwszych czterech miesiącach 2013 r.) i był to pierwszy wzrost od grudnia 2011 roku. 
Tematy w artykule: gospodarka koniunktura gospodarcza

Podobne wiadomości:

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Aktualności 2014-03-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?