mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie sprzedaż samochodów w Europie

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie

Dobre wiadomości płyną z europejskiego rynku motoryzacyjnego. Przez ostatnie 32 miesiące cały czas rośnie sprzedaż nowych samochodów. W samym kwietniu odnotowano 9 procentowy wzrost.

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie
Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów podaje, że w kwietniu sprzedano niemal 1,3 mln pojazdów. Większość producentów odnotowuję wzrosty, w tym Volkswagen pogrążony w kryzysie "Dieselgate".

Tegoroczny kwiecień był najlepszym od ośmiu lat, a od początku roku rynek zwiększył się o 8,3 procent do 5,21 mln samochodów. Najlepszy okres zanotował koncern Daimler, który poprawił wyniki o ponad 21 procent. Konkurencyjne BMW również zanotowało dwucyfrowy wzrost o prawie 12 procent. Koncern FCA łącznie poprawił wynik aż o 13 procent. Duży udział miał w tym Jeep, który polepszył sprzedaż aż o 25 procent.

Liderem sprzedaży w Europie jest nadal grupa VAG, która dostarczyła 1,2 mln egzemplarzy na rynek. Spośród wszystkich marek należących do koncernu Audi poprawiło wyniki o 11 procent. Volkswagen, mimo kryzysu również "zaświecił się" na zielono w tabelkach z wynikiem lepszym o 0,3 procent. Skoda tradycyjnie zwiększa swój udział w rynku. Tym razem o 9 procent. Jedynie Seat zanotował spadek o 2 procent. Spośród marek sprzedawanych na Starym Kontynencie tylko Nissan i Mitsubishi nie poprawiły wyników. Pierwszy z nich zanotował spadek o -1,6 procent, a drugi o -5,5 procent.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando