mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rośnie sprzedaż samochodów w Europie

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie

Dobre wiadomości płyną z europejskiego rynku motoryzacyjnego. Przez ostatnie 32 miesiące cały czas rośnie sprzedaż nowych samochodów. W samym kwietniu odnotowano 9 procentowy wzrost.

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie
Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów podaje, że w kwietniu sprzedano niemal 1,3 mln pojazdów. Większość producentów odnotowuję wzrosty, w tym Volkswagen pogrążony w kryzysie "Dieselgate".

Tegoroczny kwiecień był najlepszym od ośmiu lat, a od początku roku rynek zwiększył się o 8,3 procent do 5,21 mln samochodów. Najlepszy okres zanotował koncern Daimler, który poprawił wyniki o ponad 21 procent. Konkurencyjne BMW również zanotowało dwucyfrowy wzrost o prawie 12 procent. Koncern FCA łącznie poprawił wynik aż o 13 procent. Duży udział miał w tym Jeep, który polepszył sprzedaż aż o 25 procent.

Liderem sprzedaży w Europie jest nadal grupa VAG, która dostarczyła 1,2 mln egzemplarzy na rynek. Spośród wszystkich marek należących do koncernu Audi poprawiło wyniki o 11 procent. Volkswagen, mimo kryzysu również "zaświecił się" na zielono w tabelkach z wynikiem lepszym o 0,3 procent. Skoda tradycyjnie zwiększa swój udział w rynku. Tym razem o 9 procent. Jedynie Seat zanotował spadek o 2 procent. Spośród marek sprzedawanych na Starym Kontynencie tylko Nissan i Mitsubishi nie poprawiły wyników. Pierwszy z nich zanotował spadek o -1,6 procent, a drugi o -5,5 procent.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.