mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rosyjskie mrozy tej hybrydzie niestraszne

Rosyjskie mrozy tej hybrydzie niestraszne

Mitsubishi Outlander PHEV, który będzie oferowany na wielu, bardzo różnorodnych rynkach, przeszedł właśnie kolejną porcję ekstremalnych testów, pokonując ponad 30 tys. km przy temperaturach poniże -30 st. C.

Rosyjskie mrozy tej hybrydzie niestraszne
Już podczas procesu konstruowania Outlander PHEV, który będzie pełnił rolę globalnego modelem Mitsubishi, pojazd poddano bardzo wymagającym testom w morderczym klimacie najgorętszych obszarów USA oraz mroźnych ostępach Kanady.

Kilka dni temu Outlander PHEV zaliczył kolejny test – dwumiesięczną próbę sił w mroźnych, rosyjskich warunkach klimatycznych. Sprawdzian ten poprzedza debiut modelu na tamtejszym, istotnym strategicznie rynku.

W ciągu 8 tygodni trzy egzemplarze Mitsubishi Outlandera PHEV pokonały łącznie 30 tys. kilometrów w okolicach Moskwy, Jekaterynburga oraz Toliyatti, podróżując w temperaturach spadających poniżej minus 30 st.C. po zaśnieżonych trasach, których nie spotyka się w innych mroźnych regionach, gdzie model jest już dostępny.

Outlander PHEV sprawdził się bardzo dobrze, a, co równie ważne, ładowanie akumulatorów układu hybrydowego przebiegało bez zakłóceń.  

Jazdy po rosyjskich drogach pozwoliły na przetestowanie pojazdu z napędem hybrydowym na różnych nawierzchniach, od popękanych i dziurawych dróg po tereny podmokłe lub całkowicie zalane. Wytrzymała konstrukcja pojazdu, napęd 4WD Twin Motor oraz system aktywnej kontroli napędu czterech kół Super All-Wheel Control (S-AWC) sprawdziły się w trudnych warunkach, co oznacza, iż Outlander PHEV może być z powodzeniem użytkowany w Rosji.

Na rynku rosyjskim Mitsubishi Outlander PHEV ma być dostępny w drugiej połowie 2014 roku, po sierpniowym salonie samochodowym w Moskwie.

Natomiast polscy klienci mogą już składać zamówienia na ten model, a dostawy Outlandera PHEV są spodziewane w salonach Mitsubishi Motors już w czerwcu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 99 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~grejt 2014-05-20

ciekawe. Obalają mit że hybryda tylko po mieście i tylko w łagodnym klimacie. ciekawe jak wygladałoby porównanie wyników kilku innych koncernow produkujących hybrydy. jak na tym tle zaprzentowałaby sie np. najbardziej z hybrydą kojarząca się toyota...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.