mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rover jako Roewe

Rover jako Roewe

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży na chińskim rynku trafi zmodyfikowany Rover 75. Mająca prawa do tego modelu chińska firma SAIC zmuszona była jednak do zmiany nazwy. Dlatego też auto to nazywać się będzie Roewe Grand Prestige.

Rover jako Roewe
Zamieszanie z nazwą wynika z tego, iż firma Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) nabyła wyłącznie prawa do dwóch modeli - Rover 25 oraz 75. Natomiast prawa do marki Rover znalazły się w rękach Forda, po przejęciu ich od koncernu BMW. Wprawdzie władze chińskiej firmy poinformowały już o zmianie nazwy, to wciąż tajemnicą pozostaje, o ile nowy model będzie różnić się od poprzednika.
 
Początkowo Roewe Grand Prestige będzie oferowany jedynie na rodzimym rynku, jednak wiadomo, iż Chińczycy już pracują nad wersją eksportową tego modelu. W tym celu zainwestowane zostało 700 milionów funtów, choć wciąż nie wiadomo, na jakie rynki zostanie przeznaczona te wersja, ani kiedy to nastąpi.
 
To jednak nie wszystkie wiadomości z chińskiego rynku, a dotyczące upadłego koncernu MG Rover. Inny chiński producent, firma Nanjing Automotive kontynuuje prace nad wdrożeniem do produkcji w fabryce w Longbridge następcy modelu MG TF.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Rover
Tematy w artykule: Rover SAIC

Podobne wiadomości:

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

MG wraca do Europy

MG wraca do Europy

Aktualności 2017-04-25

Brytyjska marka MG znajdująca się od kilku lat w rękach chińskiego koncernu SAIC zapowiada ofensywę na Starym Kontynencie. Czy pod nowymi skrzydłami uda się odbudować dawną pozycję?

Komentuj:

~guzy 2008-01-31

szukam firmy o nazwie Rover

~arab 2006-10-17

z tego co tak patrze i czytam, to obie nawy wymawia sie tak samo lub bardzo bardzo podobnie, ciekawe co na to ford wlasciciel praw do nazwy Rover

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.