mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rover jako Roewe

Rover jako Roewe

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży na chińskim rynku trafi zmodyfikowany Rover 75. Mająca prawa do tego modelu chińska firma SAIC zmuszona była jednak do zmiany nazwy. Dlatego też auto to nazywać się będzie Roewe Grand Prestige.

Rover jako Roewe
Zamieszanie z nazwą wynika z tego, iż firma Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) nabyła wyłącznie prawa do dwóch modeli - Rover 25 oraz 75. Natomiast prawa do marki Rover znalazły się w rękach Forda, po przejęciu ich od koncernu BMW. Wprawdzie władze chińskiej firmy poinformowały już o zmianie nazwy, to wciąż tajemnicą pozostaje, o ile nowy model będzie różnić się od poprzednika.
 
Początkowo Roewe Grand Prestige będzie oferowany jedynie na rodzimym rynku, jednak wiadomo, iż Chińczycy już pracują nad wersją eksportową tego modelu. W tym celu zainwestowane zostało 700 milionów funtów, choć wciąż nie wiadomo, na jakie rynki zostanie przeznaczona te wersja, ani kiedy to nastąpi.
 
To jednak nie wszystkie wiadomości z chińskiego rynku, a dotyczące upadłego koncernu MG Rover. Inny chiński producent, firma Nanjing Automotive kontynuuje prace nad wdrożeniem do produkcji w fabryce w Longbridge następcy modelu MG TF.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Rover
Tematy w artykule: Rover SAIC

Podobne wiadomości:

GM i SAIC budują oszczędne silniki

GM i SAIC budują oszczędne silniki

Aktualności 2010-08-20

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

Komentuj:

~guzy 2008-01-31

szukam firmy o nazwie Rover

~arab 2006-10-17

z tego co tak patrze i czytam, to obie nawy wymawia sie tak samo lub bardzo bardzo podobnie, ciekawe co na to ford wlasciciel praw do nazwy Rover

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando