mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rover powraca

Rover powraca

Mimo bankructwa brytyjskiego koncernu MG Rover, wkrótce na chińskim rynku pojawi się samochód zaprojektowany na bazie modelu Rover 75.

Produkcją tego auta zajmie się największy chiński producent samochodowy, firma Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC). Koncern ten przyczynił się w znacznej mierze do upadku MG Rover. Długotrwałe negocjacje mające doprowadzić do przejęcia przez Chińczyków brytyjskiej firmy, zakończyły się fiaskiem, co przyspieszyło bankructwo koncernu produkującego samochody marki MG oraz Rover.

Chińska strona nabyła jednak prawa do produkcji dwóch modeli: Rover 25 i Rover 75 oraz do dziesięciu silników. Po odpowiedniej modyfikacji auta te trafią na chiński rynek, pierwsze, powstałe na bazie 75, już w drugiej połowie przyszłego roku.

W tym celu SAIC zatrudniło kilku inżynierów, którzy wcześniej pracowali w MG Rover. W samochodzie zostało zmodyfikowane m.in. zawieszenie, które jest bardziej dostosowane do chińskich dróg oraz silniki, dopasowane do gorszej jakości paliwa na chińskim rynku. Powiększone zostało także wnętrze, szczególnie tylnej części auta, zgodnie z panującymi w Chinach trendami oraz auto został wyposażone w oddzielne dla przedniej i tylnej części klimatyzacje oraz system audio.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.