mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rover sprzedany?

Rover sprzedany?

Niemiecki producent samochodów BMW, w którego rękach znajdują się losy brytyjskiej marki Rover, nadal znajduje się w stanie pertraktacji z chińskim producentem Shanghai Automotive Industry Corp. w sprawie przekazania praw własności.

Rover sprzedany?

Przedstawiciel prasowy BMW poinformował dzisiaj o tym, iż rozmowy są nadal
kontynuowane w bardzo zaawansowanej fazie, lecz w żadnym wypadku nie można jeszcze mówić jeszcze o jakimkolwiek ostatecznym porozumieniu. Jest to odpowiedź na informacje, które pojawiły się niedawno w motoryzacyjnym świecie. Niektóre źródła podawały informacje o tym, że BMW sprzedało brytyjską markę za ponad 11 milionów funtów.

Oficjalnie wiadomo jedynie tyle, że Rover zostanie sprzedany chińskiemu producentowi samochodów o nazwie Shanghai Automotive Industry Corporation, w skrócie SAIC. Firmie tej udało się już wcześniej kupić prawa konstrukcyjne do niektórych modeli produkowanych przez koncern MG Rover za 1,5 miliona funtów, jeszcze przed jego upadkiem. Najprawdopodobniej tuż po uzyskaniu pełni praw, na rynkach pojawią się ponownie odświeżone modele o nazwie Rover 25 oraz 75.

Nieoficjalnie źródła donoszą, że transakcja zostanie najprawdopodobniej sfinalizowana dopiero pod koniec września tego roku. Chiński producent Nanjing Auto, który zakupił koncern MG Rover również podejmował próby rozmów na temat przejęcia marki Rover, lecz bez skutku.

Czytaj także:

Powtórka z Landwinda? (2006-08-10)

MG z końcem 2007 roku w Europie (2006-08-07)

Odrodzenie MG? (2006-07-10)

Tematy w artykule: MG Rover

Podobne wiadomości:

MG znów na Wyspach

MG znów na Wyspach

Aktualności 2011-02-21

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.