mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozbite grupy kradnące Toyoty i części do BMW

Rozbite grupy kradnące Toyoty i części do BMW

W ostatnich dniach polska policja rozbiła dwie grupy złodziei samochodowych. Pierwsza z nich, o zasięgu międzynarodowym, specjalizowała się we włamaniach do BMW, zaś druga ma na swoim koncie kilkanaście skradzionych aut marki Toyota.

Rozbite grupy kradnące Toyoty i części do BMW
Policjanci z Komendy Głównej Policji i KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn z grupy specjalizującej się we włamaniach do samochodów na terenie całej Europy. Łupem złodziei padały głównie poduszki powietrzne i interfejsy z BMW. Z danych austriackiej policji wynika, że grupa może mieć na koncie nawet 680 takich kradzieży. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Z informacji przekazanych kryminalnym z KGP wynikało, że członkowie tej grupy mogą przebywać na terenie naszego kraju. Jak ustalili policjanci z Komendy Głównej Policji, podejrzani ukrywali się w Bydgoszczy. Współpracując z funkcjonariuszami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy, jeszcze w połowie stycznia, policjanci zatrzymali jednego z członków grupy, 28-letniego Przemysława Z. Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy do dwóch kolejnych podejrzanych. Ukrywający się w Bydgoszczy 37-letni Jacek Ł. wpadł w ręce policjantów w jednym z wynajmowanych mieszkań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na ślad trzeciego członka grupy policjanci wpadli w jednej z miejscowości pod Bydgoszczą. Policjanci z KGP, wspólnie z funkcjonariuszami z Bydgoszczy, przygotowali zasadzkę. Kiedy 27-letni Karl S. wyjeżdżał z posesji, został zatrzymany.

Z kolei policjanci z Mokotowa rozbili grupę złodziei samochodowych, specjalizujących się w kradzieżach Toyot. Policjanci zwalczający przestępczość samochodową pracowali nad tą sprawą już od kilku tygodni. Ich celem było zatrzymanie złodziei kradnących głównie Toyoty Auris i Yaris na terenie Mokotowa oraz Wilanowa.

Efektem ich pracy było najpierw zatrzymanie dwóch mężczyzn. Kryminalni, którzy doskonale znali metody ich pracy, pojawili się na parkingu na terenie Legionowa w momencie, kiedy podejrzani próbowali ukraść kolejny samochód. Dwaj mężczyźni Michał B. i Daniel S. zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadł ich wspólnik Tomasz S. oraz Robert B., który według posiadanych informacji miał pośredniczyć w sprzedaży skradzionych samochodów.

Policjanci dotarli do "dziupli samochodowej", którą jeden ze złodziei zorganizował w powiecie wołomińskim. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli trzy pojazdy, oraz liczne części samochodowe prawdopodobnie pochodzące z przestępstwa. Jak ustalili wstępnie policjanci, podejrzani mogą mieć związek aż z 11 kradzieżami. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.