mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozbite grupy kradnące Toyoty i części do BMW

Rozbite grupy kradnące Toyoty i części do BMW

W ostatnich dniach polska policja rozbiła dwie grupy złodziei samochodowych. Pierwsza z nich, o zasięgu międzynarodowym, specjalizowała się we włamaniach do BMW, zaś druga ma na swoim koncie kilkanaście skradzionych aut marki Toyota.

Rozbite grupy kradnące Toyoty i części do BMW
Policjanci z Komendy Głównej Policji i KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn z grupy specjalizującej się we włamaniach do samochodów na terenie całej Europy. Łupem złodziei padały głównie poduszki powietrzne i interfejsy z BMW. Z danych austriackiej policji wynika, że grupa może mieć na koncie nawet 680 takich kradzieży. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Z informacji przekazanych kryminalnym z KGP wynikało, że członkowie tej grupy mogą przebywać na terenie naszego kraju. Jak ustalili policjanci z Komendy Głównej Policji, podejrzani ukrywali się w Bydgoszczy. Współpracując z funkcjonariuszami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy, jeszcze w połowie stycznia, policjanci zatrzymali jednego z członków grupy, 28-letniego Przemysława Z. Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy do dwóch kolejnych podejrzanych. Ukrywający się w Bydgoszczy 37-letni Jacek Ł. wpadł w ręce policjantów w jednym z wynajmowanych mieszkań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na ślad trzeciego członka grupy policjanci wpadli w jednej z miejscowości pod Bydgoszczą. Policjanci z KGP, wspólnie z funkcjonariuszami z Bydgoszczy, przygotowali zasadzkę. Kiedy 27-letni Karl S. wyjeżdżał z posesji, został zatrzymany.

Z kolei policjanci z Mokotowa rozbili grupę złodziei samochodowych, specjalizujących się w kradzieżach Toyot. Policjanci zwalczający przestępczość samochodową pracowali nad tą sprawą już od kilku tygodni. Ich celem było zatrzymanie złodziei kradnących głównie Toyoty Auris i Yaris na terenie Mokotowa oraz Wilanowa.

Efektem ich pracy było najpierw zatrzymanie dwóch mężczyzn. Kryminalni, którzy doskonale znali metody ich pracy, pojawili się na parkingu na terenie Legionowa w momencie, kiedy podejrzani próbowali ukraść kolejny samochód. Dwaj mężczyźni Michał B. i Daniel S. zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadł ich wspólnik Tomasz S. oraz Robert B., który według posiadanych informacji miał pośredniczyć w sprzedaży skradzionych samochodów.

Policjanci dotarli do "dziupli samochodowej", którą jeden ze złodziei zorganizował w powiecie wołomińskim. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli trzy pojazdy, oraz liczne części samochodowe prawdopodobnie pochodzące z przestępstwa. Jak ustalili wstępnie policjanci, podejrzani mogą mieć związek aż z 11 kradzieżami. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

Podobne wiadomości:

BMW serii 5 I Mercedes CLS po wizycie w...

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando