mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozbudowa TCK Delphi

Rozbudowa TCK Delphi

Zarząd Delphi Corporation podjął decyzję o rozbudowie Centrum Technicznego w Krakowie (TCK). Oznacza to dalszy rozwój krakowskiego ośrodka, a więc sprowadzenie nowych projektów oraz łączne zatrudnienie kolejnych ponad 250 inżynierów.

Rozbudowa TCK Delphi

"Dzięki tej decyzji polska organizacja Delphi dostaje kolejną szansę na wykorzystanie dobrej passy, jaka trwa dla branży motoryzacyjnej w regionie Europy środkowo-wschodniej. To ważny sygnał, że Delphi ma zamiar zacieśnić współpracę z rosnącą liczbą producentów samochodów, którzy zdecydowali się przenieść produkcję do tej części Europy" - powiedział Marek Adamiak, dyrektor krajowy Delphi Polska.

Otwarte w lipcu 2000 roku Centrum Techniczne Delphi w Krakowie (TCK) zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników. Centrum wspiera działania na rzecz klientów światowych Delphi i prowadzi prace konstrukcyjno-badawcze w ścisłej współpracy z innymi ośrodkami badawczo - rozwojowymi firmy w dziedzinie amortyzatorów i systemów kolumn resorujących, oprogramowania dla systemów elektronicznych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym, między innymi dla marki Delphi Grundig oraz wiązek elektrycznych, przełączników i pochłaniaczy par paliwa.

Na początku października br, Delphi podpisało Umowę Inwestorską z przedstawicielami polskiego rządu, w ramach której po zatrudnieniu do końca 2007 roku w Centrum Technicznym Delphi w Krakowie kolejnych 264 inżynierów firma otrzyma dotacje w wysokości 1 miliona PLN (300 tys. USD lub 250 tys. EURO).

"W przypadku krakowskiego ośrodka Delphi, oprócz wielu ważnych kryteriów, które zazwyczaj rozważa inwestor przy podejmowaniu decyzji, kluczowym było pozyskanie najlepszej kadry" - dodaje Marek Adamiak.

W TCK prowadzone są prace projektowe dla takich odbiorców, jak koncerny BMW, DaimlerChrysler, Ford, General Motors, PSA Peugeot Citroen i Honda. Centrum Techniczne posiada certyfikaty ISO/TS 16949 oraz ISO 14001. W grudniu 2004 roku zostało wyróżnione zostało przez tygodnik "The Warsaw Voice" za największą liczbę miejsc pracy utworzonych w sektorze badań i rozwoju w roku 2004.

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Jack 2006-10-07

Cudowna firma!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.