mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozmawiali o przemyśle motoryzacyjnym

Rozmawiali o przemyśle motoryzacyjnym

Polska jest ważnym europejskim dostawcą silników i innych komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. O inwestycjach w branży motoryzacyjnej i problemach producentów rozmawiano na spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki.

Rozmawiali o przemyśle motoryzacyjnym
30 lipca bieżącego roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki miało miejsce spotkanie, w którym oprócz przedstawicieli resortu, w tym Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, wzięła udział także delegacja Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (organizacja zrzeszająca pracodawców branży motoryzacyjnej). Podczas rozmów poruszono tematy związane z inwestycjami w polskim sektorze motoryzacyjnym oraz z problemami branży.

Przedstawiciele PZPM przedstawili wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi raport dotyczący sytuacji na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Zwrócili m.in. uwagę na fakt, że wyroby tej branży zajmują czołowe miejsce na naszej liście eksportowej. W tym roku produkcja samochodów osobowych i dostawczych w naszym kraju może osiągnąć nawet 1 mln pojazdów, a większość z nich trafi na rynek europejski.

Waldemar Pawlak odnosząc się do informacji zawartych w raporcie, podkreślił znaczenie krajowej produkcji komponentów dla sektora motoryzacyjnego. Polska stała się ważnym europejskim producentem silników samochodowych i elementów nadwozi. Mamy dobrych fachowców w tej dziedzinie, a dzięki licznym inwestycjom zachodnich firm, wielu z nich znalazło zatrudnienie w Polsce.

Uczestnicy spotkania omówili także problemy, które dotykają przemysł motoryzacyjny, m.in. wzrost kosztów produkcji oraz import samochodów używanych, których średni wiek przekracza 15 lat. W ciągu najbliższych kilku miesięcy PZPM ma przedstawić ministrowi gospodarki szczegółową listę tych zagadnień wraz z propozycjami rozwiązań.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?