mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozmawiali o przemyśle motoryzacyjnym

Rozmawiali o przemyśle motoryzacyjnym

Polska jest ważnym europejskim dostawcą silników i innych komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. O inwestycjach w branży motoryzacyjnej i problemach producentów rozmawiano na spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki.

Rozmawiali o przemyśle motoryzacyjnym
30 lipca bieżącego roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki miało miejsce spotkanie, w którym oprócz przedstawicieli resortu, w tym Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, wzięła udział także delegacja Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (organizacja zrzeszająca pracodawców branży motoryzacyjnej). Podczas rozmów poruszono tematy związane z inwestycjami w polskim sektorze motoryzacyjnym oraz z problemami branży.

Przedstawiciele PZPM przedstawili wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi raport dotyczący sytuacji na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Zwrócili m.in. uwagę na fakt, że wyroby tej branży zajmują czołowe miejsce na naszej liście eksportowej. W tym roku produkcja samochodów osobowych i dostawczych w naszym kraju może osiągnąć nawet 1 mln pojazdów, a większość z nich trafi na rynek europejski.

Waldemar Pawlak odnosząc się do informacji zawartych w raporcie, podkreślił znaczenie krajowej produkcji komponentów dla sektora motoryzacyjnego. Polska stała się ważnym europejskim producentem silników samochodowych i elementów nadwozi. Mamy dobrych fachowców w tej dziedzinie, a dzięki licznym inwestycjom zachodnich firm, wielu z nich znalazło zatrudnienie w Polsce.

Uczestnicy spotkania omówili także problemy, które dotykają przemysł motoryzacyjny, m.in. wzrost kosztów produkcji oraz import samochodów używanych, których średni wiek przekracza 15 lat. W ciągu najbliższych kilku miesięcy PZPM ma przedstawić ministrowi gospodarki szczegółową listę tych zagadnień wraz z propozycjami rozwiązań.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.