mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozpoczęcie działalności ASFE

Rozpoczęcie działalności ASFE

Główni producenci samochodowi oraz koncerny zajmujące się obróbką ropy naftowej postanowiły połączyć swe siły, aby skutecznie promować paliwa syntetyczne w Europie.

Rozpoczęcie działalności ASFE
7 marca ogłoszono powstania ASFE (Alliance pour les carburants de synthese en Europe) - Stowarzyszenia na rzecz promocji paliw syntetycznych w Europie. W jego skład wchodzą takie koncerny jak: DaimlerChrysler, Renault, Royal Dutch Shell, Sasol Chevron oraz grupa Volkswagen. Zadaniem stowarzyszenia będzie m.in. promocja paliw pod kątem wyzwań energetycznych oraz ochrony środowiska. Pod uwagę zostanie również wzięty problem zmniejszenia szkodliwego wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne.
 
Paliwa syntetyczne mają uczynić w przyszłości energię czystszą i jaśniejszą. Stanowią także odpowiedź na wszystkie problemy związane ze zróżnicowaniem zaopatrzenia w paliwa oraz ich bezpieczeństwem energetycznym. Nowy rodzaj paliwa, produkowany na bazie gazu ziemnego lub biomasy, może skutecznie wpłynąć na uniezależnienie świata od ropy naftowej.
 
Celami stowarzyszenia, będzie promowanie paliw syntetycznych oraz tworzenie warunków do podejmowania działań w dziedzinie zapewnienia trwałej mobilności, włączając w to badania naukowe oraz projekty mające ukazać pozytywne aspekty zastosowania tego typu źródła energii. W grę wchodzi również stała współpraca z rządami krajów oraz próby uświadamiana społeczności.
 
Paliwa syntetyczne to nowa generacja źródeł energii, praktycznie pozbawionych siarki oraz związków aromatycznych. Uzyskuje się je w procesie Fischera-Tropscha, używając do tego gazu ziemnego, węgla lub biomasy. Emisja gazów cieplarnianych z paliw wyprodukowanych na bazie biomasy, może zostać zredukowana nawet o 90 procent. Gdy technologia ta będzie już stosowana na codzień, na pewno dojdzie do pewnej poprawy jakości powietrza.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.