mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój Mahle Polska

Rozwój Mahle Polska

Firma Mahle Polska Sp. z o.o. planuje rozbudowę istniejącego zakładu w Krotoszynie, na terenie włączonym do Wałbrzyskiej SSE. Producent światowej klasy elementów silnikowych planuje zainwestować 40 mln euro oraz utworzyć blisko 300 miejsc pracy.

MAHLE Polska Sp. z o.o od czerwca 1999 roku jest częścią grupy MAHLE z centralą znajdującą się w Stuttgarcie w Niemczech. Firma zatrudniająca obecnie 2235 pracowników, produkuje tuleje cylindrowe i elementy rozrządu dla światowego przemysłu samochodowego i motoryzacyjnego.

Wyroby Mahle Polska, a przede wszystkim tłoki, tuleje cylindrowe, tuleje wielkogabarytowe, zawory oraz elementy rozrządu, pracują w milionach silników spalinowych, eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Początkowo głównymi produktami firmy były tuleje cylindrowe i elementy rozrządu przeznaczone do silników diesla oraz silników benzynowych.

Po roku 1999, tzn. od chwili przejęcia firmy przez koncern Mahle, rozpoczął się dynamiczny rozwój firmy związany zarówno z wzrostem wielkości produkcji, jak i gamą oferowanych asortymentów. Od tego momentu uruchomiono produkcję tulei wielkogabarytowych przeznaczonych do dużych silników diesla, eksploatowanych w przemyśle okrętowym oraz energetyce. W dalszych latach, po wybudowaniu odlewni aluminium i zakładu obróbki mechanicznej, uruchomiono produkcję tłoków przeznaczonych dla najnowszych generacji silników spalinowych, eksploatowanych głównie w samochodach osobowych.

Od roku 2000 uruchomiono także wielkoseryjną produkcję zaworów, przeznaczonych głównie do silników diesla, zarówno do silników samochodów osobowych jak i ciężarowych. Zakład produkuje także wkładki tłokowe, na potrzeby własnej odlewni aluminium, jak i na eksport.

Wprowadzenie do eksploatacji najnowocześniejszych linii produkcyjnych oraz wdrożenie systemów zarządzania jakością oraz środowiskiem pozwoliło na uzyskanie najnowocześniejszych technologicznie produktów.

Nieustannie trwa proces doskonalenia konstrukcji oraz technologii produkcji oferowanych wyrobów. W pracach nad rozwojem produktu Mahle Polska ściśle współpracuje ze swoimi klientami, światowymi liderami branży motoryzacyjnej.

Decyzja o włączeniu krotoszyńskich terenów do Wałbrzyskiej SSE to zielone światło dla inwestycji firmy Mahle szacowanej na co najmniej 40 mln euro. Krotoszyńskie tereny inwestycyjne to działki gminne o powierzchni ponad 13 ha i należące do firmy Mahle Polska o powierzchni przeszło 36 ha.

Rada Miejska już w czerwcu wyraziła zgodę na przyłączenie tych terenów do WSSE a burmistrz miasta oraz firma Mahle Polska wystosowali wniosek do ministra Jacka Piechoty wraz z potrzebną przy tej procedurze opinią wojewody. O gminny teren inwestycyjny dopytuje się już kilka firm zagranicznych. Jedna z nich wykazuje zainteresowanie już od dłuższego czasu, druga - choć zgłosiła się później, jest z kolei europejskim potentatem w swojej dziedzinie produkcji.

 


Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.