mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój Volvo Buses we Wrocławiu

Rozwój Volvo Buses we Wrocławiu

W poniedziałek, 17 października została podpisana umowa pomiędzy Volvo Polska a rządem RP. W ramach tej umowy firma otrzyma fundusze unijne na projekt inwestycyjny dotyczący dalszego rozwoju działalności produkcyjnej Volvo Buses we Wrocławiu.

Rozwój Volvo Buses we Wrocławiu

"Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza decyzja o dalszym rozwoju działalności przemysłowej Volvo Buses we Wrocławiu będzie miała pozytywny i długofalowy efekt ekonomiczny dla firmy i regionu oraz wpłynie na obniżenie poziomu bezrobocia. Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy z polskim rządem jest kolejnym dowodem na to, że działalność Volvo w Polsce jak również inwestycje, które tutaj realizujemy, są dobrze postrzegane przez polskie władze" - komentuje Tom Jörning, Prezes Volvo Polska Sp. z o.o.

Obecnie w Volvo Polska pracuje 2000 osób. Fabryka Volvo Buses we Wrocławiu zatrudnia konstruktorów w dziale Badań i Rozwoju, pracujących nad unowocześnianiem i ulepszaniem pojazdów. Fabryka produkuje autobusy miejskie Volvo 7700 i przegubowy Volvo 7700A, międzymiastowe Volvo 8700, podmiejskie Volvo 8700LE i turystyczne Volvo 9700 na rynek europejski. W roku 2004 wyprodukowano 500 autobusów, a w kolejnych latach przewidywany jest wzrost produkcji. W pierwszej połowie 2005 roku Volvo wyprodukowało we Wrocławiu łącznie 236 autobusów.  Wśród największych odbiorców autobusów Volvo wyprodukowanych we wrocławskiej fabryce w pierwszej połowie 2005 r. były: Węgry, Norwegia, Szwecja i Francja.

Volvo Bus Corporation jest wiodącym producentem autobusów, posiadającym fabryki w wielu krajach na całym świecie, między innymi w Polsce. Dalszy rozwój produkcji autobusowej we Wrocławiu wymaga nowych inwestycji oraz znacznego wzrostu zatrudnienia w najbliższych latach.

Volvo Polska to firma w 100% należąca do Grupy Volvo - jednego z wiodących na świecie dostawców rozwiązań transportowych, jest znaczącym podmiotem na polskim rynku motoryzacyjnym od ponad 10 już lat. W ramach firmy działają następujące dywizje: Volvo Buses, Volvo Trucks, Volvo Construction Equipment, Volvo Information Technology, Volvo Business Services, Volvo Parts i Volvo Logistics.

Przeczytaj także:

Rządowa zachęta dla VOLVO

Centrum Volvo we Wrocławiu

VOLVO - juz 10 lat we Wrocławiu!
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando