mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój grupy Bosch w Polsce i na świecie

Rozwój grupy Bosch w Polsce i na świecie

Firma Bosch, obecna w takich dziedzinach jak na przykład wyposażenie motoryzacyjne, zwiększyła swoje obroty w 2004 roku do 40 miliardów euro. Grupa Bosch w Polsce osiągnęła w ubiegłym roku ponad miliard euro obrotu.

Rozwój grupy Bosch w Polsce i na świecie

Według wstępnych danych ubiegłoroczne światowe obroty grupy Bosch wyniosły 40 miliardów euro i były o 10 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wynik ten osiągnięto w dużej mierze dzięki obecności koncernu na rynkach międzynarodowych - aż 71 proc. obrotu pochodziło spoza granic Niemiec. Firma jest obecna na całym świecie - 260 jej przedstawicielstw i spółek siostrzanych znajduje się w ponad 50 krajach. Liczba zatrudnionych zwiększyła się w minionym roku o blisko 11 tysięcy do ponad 242 tysięcy osób.

Największą dynamikę wzrostu odnotowano w minionym roku w branży motoryzacyjnej – wynik tego działu na poziomie 25,3 miliarda euro był o blisko 7 proc. wyższy niż w roku 2003. Dzięki temu Bosch był w roku 2004 największym w świecie dostawcą wyposażenia motoryzacyjnego pod względem obrotu. W zakres działalności Boscha wchodzi produkcja systemów do silników benzynowych i wysokoprężnych, układów hamulcowych, systemów energetyki pojazdowej i nadwozia, elektroniki samochodowej, a także sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny oraz urządzeń z zakresu car audio oferowanych pod marką Blaupunkt.
 
Polskie spółki należące do grupy Bosch osiągnęły w minionym roku obrót na poziomie 1,04 miliarda euro. Na wartość tę składa się także obrót uzyskany dzięki dostawom części samochodowych Boscha do producentów samochodów i silników w Polsce, jak również 50% udział Boscha w spółce Bosch Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Łącznie Bosch zatrudnia w Polsce ok. 1370 pracowników. Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje m.in. sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny i wyposażenie fabryczne, sprzętu audio Blaupunkt. Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Boscha (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50 proc.).


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.