mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój inwestycji WABCO

Rozwój inwestycji WABCO

W 2005 roku WABCO - światowy producent systemów hamulcowych dla motoryzacji utworzył 150 nowych miejsc pracy. Do 2010 roku firma planuje zainwestować we Wrocławiu 11 mln USD.

Rozwój inwestycji WABCO

Wrocławskie WABCO zatrudnia obecnie powyżej 1400 osób, w tym 75 inżynierów Działu Rozwoju Produktu. Zakład we Wrocławiu odgrywa ważną rolę w globalnych strukturach amerykańskiego koncernu. Firma zajmuje się produkcją pneumatycznych systemów hamulcowych, elektronicznych układów regulacji oraz innych układów i komponentów do samochodów użytkowych. Realizując kolejną inwestycję WABCO planuje, że przy wykorzystaniu potencjału stolicy Dolnego Śląska, zakład będzie odgrywał jeszcze większą rolę w przyszłości całego przedsiębiorstwa.

WABCO Polska rozpoczęło proces wdrażania nowego projektu, który ma na celu wykorzystanie istniejącej już fabryki i rozwijającej się ciągle produkcji w sposób jak najbardziej efektywny. Projekt o wartości 11 mln USD zakłada wzrost m.in. poprzez długofalowe planowanie miejsc pracy, zdobywanie umiejętności, potrzebnej infrastruktury, tj. sprzętu i wyposażenia budynków. 

Historia WABCO zaczęła się w Polsce w 1954 roku od działalności w przemyśle górniczym oraz stoczniowym. Dziesięć lat później grupa WABCO zaczęła dostarczać produkty dla polskiego przemysłu samochodowego. Produkcja w Polsce ruszyła w 1999 roku, a w roku 2001 firma przeniosła się do nowo wybudowanego obiektu we Wrocławiu. Produkcja trafia na eksport głownie do Europy i USA.

Przeczytaj także:

Park przemysłowy we Wrocławiu (2005-11-03)

Inwestycje w motoryzacji (2005-07-20)

WABCO - kolejne 11 mln USD (2005-06-24)

VOSS - "...nie wszyscy są w stanie produkować tak jak Polacy"  (2005-06-13)


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~maniek 2006-05-07

tylko się cieszyć że taka firma chce inwestować w tak beznadziejnym kraju .brawo :) pozdrowienia dla pana Jakuszko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.
Odgadnij model Odgadnij model