mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój inwestycji WABCO

Rozwój inwestycji WABCO

W 2005 roku WABCO - światowy producent systemów hamulcowych dla motoryzacji utworzył 150 nowych miejsc pracy. Do 2010 roku firma planuje zainwestować we Wrocławiu 11 mln USD.

Rozwój inwestycji WABCO

Wrocławskie WABCO zatrudnia obecnie powyżej 1400 osób, w tym 75 inżynierów Działu Rozwoju Produktu. Zakład we Wrocławiu odgrywa ważną rolę w globalnych strukturach amerykańskiego koncernu. Firma zajmuje się produkcją pneumatycznych systemów hamulcowych, elektronicznych układów regulacji oraz innych układów i komponentów do samochodów użytkowych. Realizując kolejną inwestycję WABCO planuje, że przy wykorzystaniu potencjału stolicy Dolnego Śląska, zakład będzie odgrywał jeszcze większą rolę w przyszłości całego przedsiębiorstwa.

WABCO Polska rozpoczęło proces wdrażania nowego projektu, który ma na celu wykorzystanie istniejącej już fabryki i rozwijającej się ciągle produkcji w sposób jak najbardziej efektywny. Projekt o wartości 11 mln USD zakłada wzrost m.in. poprzez długofalowe planowanie miejsc pracy, zdobywanie umiejętności, potrzebnej infrastruktury, tj. sprzętu i wyposażenia budynków. 

Historia WABCO zaczęła się w Polsce w 1954 roku od działalności w przemyśle górniczym oraz stoczniowym. Dziesięć lat później grupa WABCO zaczęła dostarczać produkty dla polskiego przemysłu samochodowego. Produkcja w Polsce ruszyła w 1999 roku, a w roku 2001 firma przeniosła się do nowo wybudowanego obiektu we Wrocławiu. Produkcja trafia na eksport głownie do Europy i USA.

Przeczytaj także:

Park przemysłowy we Wrocławiu (2005-11-03)

Inwestycje w motoryzacji (2005-07-20)

WABCO - kolejne 11 mln USD (2005-06-24)

VOSS - "...nie wszyscy są w stanie produkować tak jak Polacy"  (2005-06-13)


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~maniek 2006-05-07

tylko się cieszyć że taka firma chce inwestować w tak beznadziejnym kraju .brawo :) pozdrowienia dla pana Jakuszko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando