Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój polskich dostawców

Rozwój polskich dostawców

W środę, 26 października odbędzie się w Poznaniu konferencja "Innowacje drogą do sukcesu w motoryzacji - perspektywy i trudności". Będzie to pierwsze spotkanie w ramach programu Rozwoju Polskich Dostawców realizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych.

Celem programu Rozwój Polskich Dostawców jest wytyczenie drogi - dla producentów głównie z sektora MSP - do osiągnięcia statusu dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Natomiast producentom pojazdów i dostawcom z I-go rzędu ma umożliwić nawiązanie kontaktów z polskimi producentami części z sektora MSP. W ramach programu podejmowane są  działania, które mają pomóc polskim producentom wejść na drogę rozwoju prowadzącą do uzyskania statusu dostawcy II-go rzędu.

Wszystkie wykłady przygotowane zostały przez specjalistów z firm, które są zarazem współorganizatorami - Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. (firma konsultingowa, z doświadczeniem w budowie nowoczesnych systemów zarządzania m.in. w branży motoryzacyjnej w oparciu o międzynarodowe standardy), ICON Consulting Group (proponuje swoim klientom z branży motoryzacyjnej wdrożenie Elektronicznej Wymiany Danych - EDI). Na konferencji wystąpią także przedstawiciele jednostki certyfikacyjnej DNV, którzy przedstawią wymogi stawiane firmom ubiegającym się o certyfikację Systemów Zarządzania.

Do inicjatywy SPCM dołączyła również Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, (PAIiIZ), która razem z PARP objęła patronat nad programem.
 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

Projekt Automotive Silesia Region

Projekt Automotive Silesia Region

Aktualności 2011-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj