mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój polskich dostawców

Rozwój polskich dostawców

W środę, 26 października odbędzie się w Poznaniu konferencja "Innowacje drogą do sukcesu w motoryzacji - perspektywy i trudności". Będzie to pierwsze spotkanie w ramach programu Rozwoju Polskich Dostawców realizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych.

Celem programu Rozwój Polskich Dostawców jest wytyczenie drogi - dla producentów głównie z sektora MSP - do osiągnięcia statusu dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Natomiast producentom pojazdów i dostawcom z I-go rzędu ma umożliwić nawiązanie kontaktów z polskimi producentami części z sektora MSP. W ramach programu podejmowane są  działania, które mają pomóc polskim producentom wejść na drogę rozwoju prowadzącą do uzyskania statusu dostawcy II-go rzędu.

Wszystkie wykłady przygotowane zostały przez specjalistów z firm, które są zarazem współorganizatorami - Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. (firma konsultingowa, z doświadczeniem w budowie nowoczesnych systemów zarządzania m.in. w branży motoryzacyjnej w oparciu o międzynarodowe standardy), ICON Consulting Group (proponuje swoim klientom z branży motoryzacyjnej wdrożenie Elektronicznej Wymiany Danych - EDI). Na konferencji wystąpią także przedstawiciele jednostki certyfikacyjnej DNV, którzy przedstawią wymogi stawiane firmom ubiegającym się o certyfikację Systemów Zarządzania.

Do inicjatywy SPCM dołączyła również Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, (PAIiIZ), która razem z PARP objęła patronat nad programem.
 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

LOTOS mistrzem biznesu

LOTOS mistrzem biznesu

Aktualności 2011-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.