mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój poprzez i dla zatrudnienia

Rozwój poprzez i dla zatrudnienia

"Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, aby inwestycje w Polsce wzrastały. Jest to zgodne z naszym programem rozwoju przez zatrudnienie, w którym mówimy o stworzeniu dogodnych warunków do inwestowania w Polsce, zarówno dla inwestorów zagranicznych jak krajowych" - premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Rozwój poprzez i dla zatrudnienia

"Na spotkaniu z Grupą IGCC (International Group of Chambers of Commerce) rozmowy dotyczyły m.in. trzech głównych filarów pomocy inwestorom: konieczności zdjęcia obciążeń biurokratycznych z gospodarki, programu utrzymywania odpowiednich warunków makroekonomicznych, a także programu związanego z kształceniem ustawicznym w Polsce" - poinformował premier Marcinkiewicz. Przedstawił także zarys rządowego programu i zaproponował stałą współprace oraz konsultowanie tych jego aspektów, które będą dotyczyć inwestorów.

W ciągu ostatnich 15 lat w Polsce zainwestowano ok. 86 mld USD w inwestycje bezpośrednie. "Chcielibyśmy, żeby tych inwestycji było jeszcze więcej. Duże inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy, wokół nich zawsze powstają małe i średnie firmy. W ten sposób musimy uruchomić rozwój Polski - poprzez zatrudnienie i dla zatrudnienia" - powiedział Marcinkiewicz.

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Aktualności 2014-03-04

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.