mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rumuńskie centrum Renault

Rumuńskie centrum Renault

Renault zamierza utworzyć "Renault Tecno Romania" – specjalistyczny oddział zajmujący się inżynierią samochodową i mechaniczną.

Projekt ten w pełni wpisuje się w strategię koncernu, polegającą na lokalizowaniu placówek projektujących i produkujących samochody w państwach będących dla Renault rynkami rozwijającymi się. Centrum inżynieryjne ma się znajdować pomiędzy Bukaresztem a Pitesti i rozpocznie działalność na początku 2008 r. W latach 2009 - 2010 znajdzie w nim zatrudnienie do 1.500 inżynierów i techników. Zadaniem tego ośrodka będzie realizacja prognoz dotyczących produkcji (1 mln samochodów) w ramach planu w Rumunii, Rosji, Turcji i Iranie.

Renault zamierza w ramach przedstawionego 9 lutego br. "Planu Renault do roku 2009" kontynuować ekspansję na nowe, pozeuropejskie rynki, zachowując jednocześnie mocną pozycję w Europie Zachodniej, pierwotnym rynku Renault, pomimo bardzo silnej konkurencji w tym sektorze.

By móc odnieść sukces na nowych, szybko rozwijających się rynkach, władze Renault doszły do wniosku, iż należy sprzedawać samochody, a także produkować i projektować je jak najbliżej klienta i w jak najbardziej konkurencyjny sposób. Chodzi zatem o to, by niezbędne działy miały siedzibę jak najbliżej klienta. Ważne będzie również uzyskanie wsparcia na miejscu w postaci firm partnerów i dostawców, których wielkość i kompetencje stanowią rzeczywisty atut pod względem konkurencyjności.

Działania "Renault Tecno Romania" będą obejmować dziedziny inżynierii (badania i testy), kwestie z nimi związane (takie jak zakupy, projektowanie) oraz obsługę i pomoc techniczną (zarządzanie, zasoby ludzkie, informatyka). Nowy ośrodek ma zajmować się kwestiami związanymi z adaptacjami i cyklem życiem różnych modeli, przede wszystkim z gamy X90.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.