mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rumuńskie centrum Renault

Rumuńskie centrum Renault

Renault zamierza utworzyć "Renault Tecno Romania" – specjalistyczny oddział zajmujący się inżynierią samochodową i mechaniczną.

Projekt ten w pełni wpisuje się w strategię koncernu, polegającą na lokalizowaniu placówek projektujących i produkujących samochody w państwach będących dla Renault rynkami rozwijającymi się. Centrum inżynieryjne ma się znajdować pomiędzy Bukaresztem a Pitesti i rozpocznie działalność na początku 2008 r. W latach 2009 - 2010 znajdzie w nim zatrudnienie do 1.500 inżynierów i techników. Zadaniem tego ośrodka będzie realizacja prognoz dotyczących produkcji (1 mln samochodów) w ramach planu w Rumunii, Rosji, Turcji i Iranie.

Renault zamierza w ramach przedstawionego 9 lutego br. "Planu Renault do roku 2009" kontynuować ekspansję na nowe, pozeuropejskie rynki, zachowując jednocześnie mocną pozycję w Europie Zachodniej, pierwotnym rynku Renault, pomimo bardzo silnej konkurencji w tym sektorze.

By móc odnieść sukces na nowych, szybko rozwijających się rynkach, władze Renault doszły do wniosku, iż należy sprzedawać samochody, a także produkować i projektować je jak najbliżej klienta i w jak najbardziej konkurencyjny sposób. Chodzi zatem o to, by niezbędne działy miały siedzibę jak najbliżej klienta. Ważne będzie również uzyskanie wsparcia na miejscu w postaci firm partnerów i dostawców, których wielkość i kompetencje stanowią rzeczywisty atut pod względem konkurencyjności.

Działania "Renault Tecno Romania" będą obejmować dziedziny inżynierii (badania i testy), kwestie z nimi związane (takie jak zakupy, projektowanie) oraz obsługę i pomoc techniczną (zarządzanie, zasoby ludzkie, informatyka). Nowy ośrodek ma zajmować się kwestiami związanymi z adaptacjami i cyklem życiem różnych modeli, przede wszystkim z gamy X90.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic