Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza 58 Rajd Polski

Rusza 58 Rajd Polski

Kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Europy

W dniach 7-9 czerwca odbędzie się 58 RAJD POLSKI - impreza organizowana przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Do rywalizacji na drogach w okolicach Kłodzka zgłosiły się 83 załogi. Lista startowa zostanie ustalona po badaniach technicznych, które odbędą się w czwartek, 7 czerwca.

Ten rajd to najtrudniejsza eliminacja tegorocznych Mistrzostw Polski, zarówno pod względem obsady, jak i pod względem trudności poszczególnych odcinków specjalnych. Na liście zgłoszeń widnieje kilka znanych nazwisk zagranicznych, stawka rodzimych kierowców robi się z rajdu na rajd coraz większa, nie tylko w najmocniejszej grupie A, ale także w N-ce, gdzie ciągle przybywa wielu zawodników. Do rywalizacji powróciło także kilku rywali z poprzednich sezonów.

W Rajdzie Polski, który zalicza sie do eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Europy o najwyższym współczynniku 20. wystartują między innymi Paweł i Tomasz Dytko reprezentujący barwy zespołu „Petro-Oil Grupa ORLEN”.

„Rajd Polski jest najdłuższym rajdem w tym sezonie. Ponad 300 kilometrów odcinków specjalnych podzielonych na trzy etapy to niemały orzech do zgryzienia. Oprócz znakomicie przygotowanego samochodu i maksymalnej koncentracji liczy się także wytrzymałość. Do rajdu jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Trasa pomimo tego, że jest trudna i wymagająca bardzo podoba mi się. Jesteśmy nastawieni na maksymalny atak. Mam nadzieję, że tym razem uda nam się powrócić do domu z dorobkiem 10 punktów. Nie będzie to łatwe zadanie, konkurencja jest ogromna a zawodników, którzy mogą wygrać ten rajd jest co najmniej kilku. Na pewno będziemy ostro atakowali i łatwo skóry nie sprzedamy” – powiedział Paweł Dytko.

„Liczymy na ładną, słoneczną pogodę. W takich warunkach jeździ się o wiele przyjemniej oczywiście, gdy nie jest za gorąco. Chcielibyśmy powtórzyć sukces z ubiegłego roku (szóste miejsce w klasyfikacji generalnej), ale nie będzie to łatwe zadanie”- dodaje Tomek Dytko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj