mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza 60 ton

Rusza 60 ton

DaimlerChrysler rozpoczął właśnie program pilotażowy mający na celu sprawdzenie nowej koncepcji w transporcie samochodowym wykorzystującej do przewożenia ładunków 25,25-metrowe składy ciężarówek o dmc do 60 ton. Program niemiecko-amerykańskiego koncernu jest częścią projektu niemieckiego ministerstwa transportu.

Rusza 60 ton
W ciągu dwuletniego programu 60-tonowy model Actros wyposażony w dodatkową naczepę będzie przemierzał na zmianę odcinek pomiędzy fabryką koncernu DaimlerChrysler w Neckertal, a centrum logistycznym w Sindelfingen. W trakcie każdego przejazdu kierowcom testowym towarzyszyć będą analitycy i fachowcy ds. ruchu drogowego, których zadaniem będzie monitorowanie testów i zbieranie danych o korzyściach i ewentualnym ryzyku jakie może pojawić się w przypadku dopuszczenia na stałe do ruchu tak gigantycznych składów ciężarówek.

Aktualnie ponad 25-metrowy Mercedes prezentowany jest na targach pojazdów użytkowych w Hanowerze. Podobne ciężarówki testowane już są od kilku miesięcy w Dolnej Saksonii.

Czytaj także:

Giga-ciężarówki coraz bliżej? 2006-08-23

Giga-ciężarówki w Europie? 2006-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross