mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza Optifuel Renault Trucks Polska

Rusza Optifuel Renault Trucks Polska

Tegoroczna edycja konkursu Optifuel 2011 odbędzie się według nowej formuły. Trasa rozpocznie się w kwietniu, zakończy we wrześniu a odwiedzi łącznie siedmiu dealerów Renault Trucks w całej Polsce. Jesienią planowany jest Wielki Finał, który wyłoni trzeciego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks Polska.

Rusza Optifuel Renault Trucks Polska

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony z wykorzystaniem obciążonego 22 tonami ładunku zestawu drogowego: Renault Magnum 480.19T (silnik DXi13 o mocy 480 KM i momencie obrotowym 2448 Nm) uzbrojonego w system Optifuel Infomax.
Cały zestaw szkolny porusza się na ogumieniu Michelin. Na nim zamontowane będą najnowsze opony X SaverGreen cechujące się bardzo niskim współczynnikiem oporów toczenia, oparte o Michelin Durable Technologies: technologię, dzięki której można zaoszczędzić 0,67 dm3/100 km w stosunku do poprzedniej generacji opon A2 Energy! Silnik ciężarówki jest fabrycznie napełniony olejem Renault Trucks Oils Generation Eco5: w stosunku do poprzedniego Eco2 również umożliwia obniżenie zużycia paliwa (dalsze zmniejszenie tarcia wewnętrznego) do 6 proc. Najnowszy olej sprzyja także zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Nowa formuła konkursu Optifuel jest wzbogacona o prowadzone podczas spotkań warsztaty, na których będzie można poznać tajemnicę niskich kosztów eksploatacji ciężarówek Renault Trucks oraz oferty finansowania Renault Trucks Financial Services. Wydajny i niezawodny samochód, olej zapewniający możliwie niskie tarcie wewnętrzne, opony o niewielkich oporach toczenia oraz nowoczesna naczepa: bez tych elementów należy zapomnieć o efektywnym przewozie drogowym. Podczas warsztatów tegorocznego konkursu, przedstawiciele wszystkich współpracujących firm przedstawią tajniki sukcesu swoich produktów. Skutek jest oczywisty: wydajny przewóz drogowy bez ponoszenia zbędnych kosztów wynikających z niewłaściwej bądź nieumiejętnej eksploatacji pojazdu.

Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez głębokiego zaangażowania partnerów Renault Trucks, którzy towarzyszą nam od samego początku tego cyklu spotkań. Firmy Michelin Polska i Total Polska jak co roku ufundowały bardzo cenne nagrody dla przewoźników jak i ich kierowców.  W obecną edycję ponownie włączyła się firma Zasław, znany producent naczep i przyczep, który udostępni jeden ze swych pojazdów na cały okres trwania konkursu.
Wśród współorganizatorów jest również Renault Trucks Financial Services: podczas spotkań u Dealerów będzie można zapoznać się z  ciekawą ofertą finansowania ciężarówek Renault. 


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.