mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza Rajdowy Puchar Peugeot 2007

Rusza Rajdowy Puchar Peugeot 2007

W najbliższy piątek i sobotę, 28 i 29 kwietnia rozegrany zostanie 35. Rajd Elmot Remy - pierwsza w tym sezonie eliminacja Rajdowego Pucharu Peugeot. Podobnie jak w pięciu poprzednich latach zawodnicy startować będą w modelu 206 XS.

Rusza Rajdowy Puchar Peugeot 2007

Rajdowy Puchar Peugeot jest od dziewięciu lat nieodłącznym elementem polskiego sportu samochodowego. Utworzony został w 1999 roku na mocy porozumienia, zawartego przez firmę Peugeot Polska z Polskim Związkiem Motorowym. W pierwszych trzech sezonach zawodnicy rywalizowali w modelu 106 Rallye, w 2002 roku na rajdowych trasach zadebiutował model 206 XS grupy A. Pucharowe zmagania, które od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców, stanowiły szansę rozwoju umiejętności zarówno dla zawodników rutynowanych, jak i młodych, dopiero rozpoczynających swoje kariery. W ubiegłym sezonie tytuł w pięknym stylu zdobyli Łukasz Habaj i Jacek Spentany, którzy w całym sezonie nie ponieśli ani jednej porażki!

Podobnie jak w latach ubiegłych, bok zawodników utytułowanych: Marcina Dobrowolskiego, Kamila Butruka czy Grzegorza Kostki, na trasach zobaczymy też debiutantów – Sławomira Jarka i Michała Grudzińskiego.

Załogi rywalizować będą minimum w siedmiu eliminacjach. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będzie suma uzyskanych punktów ze wszystkich startów. Każda eliminacja RPP jest jednocześnie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie markowej Peugeot 206 XS. Oznacza to, że zawodnicy rywalizują też o tytuły mistrzów kraju.

Do Rajdu Elmot Remy zgłosiło się siedem załóg spośród kilkunastu tych, które wcześniej deklarowały udział w cyklu. Są to: Kamil Butruk i Maciej Wilk (numer startowy 43), aktualni Drudzy Wicemistrzowie Polski - Marcin i Michał Dobrowolscy (44), Kacper Puszkiel i Alicja Konury (45), Grzegorz Kostka (46), Michał Streer i Grzegorz Dachowski (47), Tomasz Dąbrowski i Igor Stasz (49), Janusz Majek (49) oraz Sławomir Jarek i Michał Grudziński (50).

W ciągu dwóch dni zawodnicy przejadą 506,5 kilometra i rozegrają siedemnaście odcinków specjalnych o długości 187,75 kilometra. Start do rajdu nastąpi w piątek, 28 kwietnia o godzinie 16.00, pierwsza załoga zamelduje się na mecie dzień później o godzinie 17.50.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.