mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza konkurs dla innowacji w europejskim bezpieczeństwie drogowym

Rusza konkurs dla innowacji w europejskim bezpieczeństwie drogowym

Co roku, stowarzyszenie European Transport Training Association (EuroTra), we współpracy z Volvo Trucks, przyznaje nagrody za najlepszy produkt lub usługę, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w europejskim transporcie drogowym i branży logistycznej. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tegorocznej nagrody.

Rusza konkurs dla innowacji w europejskim bezpieczeństwie drogowym
Kandydatury do EuroTra Safety and Innovation Award mogą pochodzić z całej Europy. Spośród nadesłanych zgłoszeń jest wyłaniana zwycięska propozycja, która najlepiej spełnia wszystkie lub niektóre z następujących kryteriów:
 
- ma wyraźny związek z bezpieczeństwem ruchu drogowego i stanowi motywację do ciągłych działań w tym obszarze,
- korzyści, jakie zapewnia, są rezultatami m.in. procesu szkolenia i edukacji,
- pomaga rozwiązywać problemy ochrony środowiska w transporcie drogowym, oraz
- ma innowacyjny charakter.

Oceny zgłoszeń dokonuje komisja w składzie: prezes EuroTra - Geert Machenil, Daniel Vandenberge z CIECA oraz Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Truck Corporation.
 
Certyfikat oraz nagroda pieniężna dla autorów najlepszego rozwiązania zostaną wręczony na uroczystej gali w Madrycie.

- Cieszymy się, że możemy wspierać tę prestiżową nagrodę - mówi Carl Johan Almqvist. - Bezpieczeństwo jest istotnym aspektem marki Volvo i jedną z naszych trzech kluczowych wartości. Ustawicznie staramy się minimalizować zagrożenia i konsekwencje wypadków oraz zwiększać zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi i ruchu drogowego. Jednak branża transportowa przez cały czas potrzebuje nowych inicjatyw i dlatego wspierając tę nagrodę, mamy nadzieję inspirować coraz więcej ludzi do działań na rzecz bezpieczeństwa - konkluduje Carl Johan Almqvist.

Ubiegłoroczny laureat nagrody
W ubiegłym roku nagroda przypadła Royal Mail Network Distribution z Wielkiej Brytanii, za ich wysiłki na rzecz upowszechniania wiedzy o elementach bezpieczeństwa dostępnych w samochodach ciężarowych i przyczepach. Jak wynika z badań, do ponad połowy wszystkich wypadków, których skutkiem są obrażenia ciała, dochodzi podczas manipulowania ładunkiem lub gdy wokół pojazdu znajdują się ludzie. Opracowano więc koncepcyjny samochód ciężarowy, wyposażony w aż 55 różnych elementów bezpieczeństwa, który przez rok będzie testowany przez Royal Mail Network w rzeczywistych warunkach eksploatacji.

Podobne wiadomości:

Twoje patenty Simply Clever na długą podróż - wyniki konkursu

Twoje patenty Simply Clever na długą podróż -...

Aktualności 2016-07-07

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.