mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza konkurs dla innowacji w europejskim bezpieczeństwie drogowym

Rusza konkurs dla innowacji w europejskim bezpieczeństwie drogowym

Co roku, stowarzyszenie European Transport Training Association (EuroTra), we współpracy z Volvo Trucks, przyznaje nagrody za najlepszy produkt lub usługę, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w europejskim transporcie drogowym i branży logistycznej. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tegorocznej nagrody.

Rusza konkurs dla innowacji w europejskim bezpieczeństwie drogowym
Kandydatury do EuroTra Safety and Innovation Award mogą pochodzić z całej Europy. Spośród nadesłanych zgłoszeń jest wyłaniana zwycięska propozycja, która najlepiej spełnia wszystkie lub niektóre z następujących kryteriów:
 
- ma wyraźny związek z bezpieczeństwem ruchu drogowego i stanowi motywację do ciągłych działań w tym obszarze,
- korzyści, jakie zapewnia, są rezultatami m.in. procesu szkolenia i edukacji,
- pomaga rozwiązywać problemy ochrony środowiska w transporcie drogowym, oraz
- ma innowacyjny charakter.

Oceny zgłoszeń dokonuje komisja w składzie: prezes EuroTra - Geert Machenil, Daniel Vandenberge z CIECA oraz Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Truck Corporation.
 
Certyfikat oraz nagroda pieniężna dla autorów najlepszego rozwiązania zostaną wręczony na uroczystej gali w Madrycie.

- Cieszymy się, że możemy wspierać tę prestiżową nagrodę - mówi Carl Johan Almqvist. - Bezpieczeństwo jest istotnym aspektem marki Volvo i jedną z naszych trzech kluczowych wartości. Ustawicznie staramy się minimalizować zagrożenia i konsekwencje wypadków oraz zwiększać zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi i ruchu drogowego. Jednak branża transportowa przez cały czas potrzebuje nowych inicjatyw i dlatego wspierając tę nagrodę, mamy nadzieję inspirować coraz więcej ludzi do działań na rzecz bezpieczeństwa - konkluduje Carl Johan Almqvist.

Ubiegłoroczny laureat nagrody
W ubiegłym roku nagroda przypadła Royal Mail Network Distribution z Wielkiej Brytanii, za ich wysiłki na rzecz upowszechniania wiedzy o elementach bezpieczeństwa dostępnych w samochodach ciężarowych i przyczepach. Jak wynika z badań, do ponad połowy wszystkich wypadków, których skutkiem są obrażenia ciała, dochodzi podczas manipulowania ładunkiem lub gdy wokół pojazdu znajdują się ludzie. Opracowano więc koncepcyjny samochód ciężarowy, wyposażony w aż 55 różnych elementów bezpieczeństwa, który przez rok będzie testowany przez Royal Mail Network w rzeczywistych warunkach eksploatacji.

Podobne wiadomości:

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.