mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza największe policyjne zabezpieczenie dróg

Rusza największe policyjne zabezpieczenie dróg

Jak co roku w pierwszolistopadowy weekend organizowana będzie akcja policyjna "Znicz". W tym roku największe zabezpieczenie w skali kraju potrwa 4 dni - od piątku 31 października do poniedziałku 3 listopada.

Rusza największe policyjne zabezpieczenie dróg
Podczas gdy całymi rodzinami wyruszymy na groby naszych zmarłych bliskich, kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy będzie nieprzerwanie czuwało nad naszym bezpieczeństwem.

Spośród policjantów, którzy uczestniczą w akcji "Znicz", najważniejsi z punktu widzenia kierowców będą ci w białych czapkach, czyli z wydziałów ruchu drogowego. Kierują ruchem w okolicach cmentarzy, gdzie często wyznaczane są objazdy, a samochodów jest najwięcej. Funkcjonariusze drogówki są też obecni przy trasach szybkiego ruchu. Można się w najbliższych dniach spodziewać większej liczby kontroli trzeźwości, ale i innych działań. Będą kontrolować, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, czy jeżdżą z zapiętymi pasami i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

W działaniach związanych z tymi szczególnymi, listopadowymi dniami policjantów wspierają również inne służby mundurowe. Dlatego nie powinniśmy się specjalnie dziwić, gdy w zabezpieczeniach spotkamy funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, straży miejskich i gminnych oraz Straży Ochrony Kolei.

W zeszłym roku akcja „Znicz” trwała 4 dni. Przez ten czas na polskich drogach doszło do 338 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 410 zostało rannych. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych ujawnili 1.298 nietrzeźwych kierujących.

Przypomnijmy, że od 31 sierpnia każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest nie tylko samo ich posiadanie, ale i umieszczenie. Odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic