mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja Focusa ST

Rusza produkcja Focusa ST

Najmocniejsza seryjnie wytwarzana wersja Forda Focus trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Wczoraj ruszyła jego produkcja w zakładach Forda w Saarlouis.

Rusza produkcja Focusa ST

Najnowsza, usportowiona wersja popularnego Forda Focus trafi do salonów pod koniec tego roku i będzie dostępna we wszystkich krajach Europy. Jeszcze w bieżącym roku Ford planuje wyprodukować 3600 sztuk nowego Forda Focus ST. Najnowszy model będzie produkowany na tej samej linii montażowej, na której powstają także wytwarzane w Saarlouis pozostałe wersje Forda Focus oraz Forda Focus C-MAX.

Przed uruchomieniem produkcji Forda Focus ST zakłady w Saarlouis poddano szeregowi modyfikacji. W dziale produkcji nadwozi wydzielono dodatkową przestrzeń, na której ulokowano urządzenia spawalnicze i laserowe umożliwiające wspawywanie dodatkowych wzmocnień przednich słupków, zwiększających odporność zderzeniową samochodu.

Zakłady w Saarlouis należą do najbardziej efektywnych i wydajnych fabryk Forda w Europie. Obecnie produkcja utrzymuje się na poziomie bliskim 100% mocy produkcyjnych. Samochody są produkowane na trzech zmianach, co w tej chwili daje dzienną wydajność 1810 sztuk. W ubiegłym roku z taśmy montażowej zakładów w Saarlouis zjechało ogółem 370 tysięcy samochodów. Zakład zatrudnia 6800 osób.

Ford Focus ST to samochód bardzo szybki i zarazem niezwykle praktyczne. Źródłem napędu jest 5-cylindrowy silnik Duratec ST o pojemności 2,5 litra, z turbodoładowaniem, rozwijający moc 225 KM. Oczywiście nowy Ford Focus ST jest najmocniejszym wcieleniem Forda Focus przystosowanym do normalnej jazdy po drogach, jakie kiedykolwiek trafiło do seryjnej produkcji.

Zobacz także - Pomarańczowy Focus ST - 2005-02-16

Zobacz więcej o marce Ford

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross