mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja Volvo w Rosji

Rusza produkcja Volvo w Rosji

W dniu dzisiejszym (20.01) Volvo zainaugurowało działalność swojego rosyjskiego zakładu produkcyjnego w Kałudze. Zbiega się to w czasie z wprowadzeniem nowych, wyższych rosyjskich stawek celnych dla importu samochodów ciężarowych.

Rusza produkcja Volvo w Rosji
Grupa Volvo dokonuje długoterminowych i strategicznych inwestycji w Rosji – zarówno w zakresie rozwoju sieci serwisowej i sprzedaży detalicznej, jak i w odniesieniu do działalności przemysłowej. Sześć lat temu Volvo Trucks rozpoczęło w Zielonogradzie (przedmieścia Moskwy) produkcję pojazdów w tzw. systemie CKD. Z możliwością produkcji 500 samochodów ciężarowych rocznie, zakład ten oferuje jednak zbyt niskie zdolności produkcyjne z punktu widzenia znacznego wzrostu popytu na pojazdy ciężarowe na rynku rosyjskim.

Nowy zakład produkcyjny jest zlokalizowany w Kałudze, 200 km na południowy zachód od Moskwy. Będą w nim produkowane pojazdy na potrzeby rynku rosyjskiego oraz sąsiednich krajów, należących do WNP, gdzie nowe stawki celne zostały wprowadzone 12 stycznia br. W zależności od typu pojazdu, stawka celna wynosi obecnie od 5 do 25%.

Zdolności produkcyjne nowej fabryki to 10 tys. samochodów ciężarowych Volvo i 5 tys. Renault. Produkcja rozpocznie się od niewielkich ilości w celu właściwego dostosowania i ustawienia procesu produkcyjnego. Następnie liczba produkowanych pojazdów będzie rosła i dostosowana będzie do potrzeb rynku. Linia montażowa będzie zaopatrywana w kabiny, układy napędowe i skrzynie biegów z produkujących komponenty fabryk Volvo zlokalizowanych w Szwecji.
Tematy w artykule: Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-15

Volvo na metan

Volvo na metan

Ciężarówki i Autobusy 2014-08-21

Komentuj:

~Nudzimisie 2009-01-24

A to szczwane lisy :) Niby rosyjskie ale gotowe komponenty przyjada ze Szwecji ;) Pozostanie tylko poskladac to do kupy. Gdzie tu produkcja. Rozumiem jesli czesci pochodzilyby z rosyjskich fabryk. W takiej sytuacji Kraków w zakladach MPK produkuje tramwaje NGT6 ;) Dla niewtajemniczonych. Kraków zeby dac zatrudnienie w zakladach MPK postanowil sam poskladac sobie nowo kupione tramwaje. No ale najwazniejsze ze Rosjanie maja skladalnie i maja zatrudnienie w volvo. Firma Volvo za to ominie clo. Wilk syty i owca cala ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.