mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja Volvo w Rosji

Rusza produkcja Volvo w Rosji

W dniu dzisiejszym (20.01) Volvo zainaugurowało działalność swojego rosyjskiego zakładu produkcyjnego w Kałudze. Zbiega się to w czasie z wprowadzeniem nowych, wyższych rosyjskich stawek celnych dla importu samochodów ciężarowych.

Rusza produkcja Volvo w Rosji
Grupa Volvo dokonuje długoterminowych i strategicznych inwestycji w Rosji – zarówno w zakresie rozwoju sieci serwisowej i sprzedaży detalicznej, jak i w odniesieniu do działalności przemysłowej. Sześć lat temu Volvo Trucks rozpoczęło w Zielonogradzie (przedmieścia Moskwy) produkcję pojazdów w tzw. systemie CKD. Z możliwością produkcji 500 samochodów ciężarowych rocznie, zakład ten oferuje jednak zbyt niskie zdolności produkcyjne z punktu widzenia znacznego wzrostu popytu na pojazdy ciężarowe na rynku rosyjskim.

Nowy zakład produkcyjny jest zlokalizowany w Kałudze, 200 km na południowy zachód od Moskwy. Będą w nim produkowane pojazdy na potrzeby rynku rosyjskiego oraz sąsiednich krajów, należących do WNP, gdzie nowe stawki celne zostały wprowadzone 12 stycznia br. W zależności od typu pojazdu, stawka celna wynosi obecnie od 5 do 25%.

Zdolności produkcyjne nowej fabryki to 10 tys. samochodów ciężarowych Volvo i 5 tys. Renault. Produkcja rozpocznie się od niewielkich ilości w celu właściwego dostosowania i ustawienia procesu produkcyjnego. Następnie liczba produkowanych pojazdów będzie rosła i dostosowana będzie do potrzeb rynku. Linia montażowa będzie zaopatrywana w kabiny, układy napędowe i skrzynie biegów z produkujących komponenty fabryk Volvo zlokalizowanych w Szwecji.
Tematy w artykule: Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-08

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-15

Komentuj:

~Nudzimisie 2009-01-24

A to szczwane lisy :) Niby rosyjskie ale gotowe komponenty przyjada ze Szwecji ;) Pozostanie tylko poskladac to do kupy. Gdzie tu produkcja. Rozumiem jesli czesci pochodzilyby z rosyjskich fabryk. W takiej sytuacji Kraków w zakladach MPK produkuje tramwaje NGT6 ;) Dla niewtajemniczonych. Kraków zeby dac zatrudnienie w zakladach MPK postanowil sam poskladac sobie nowo kupione tramwaje. No ale najwazniejsze ze Rosjanie maja skladalnie i maja zatrudnienie w volvo. Firma Volvo za to ominie clo. Wilk syty i owca cala ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando