mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja Volvo w Rosji

Rusza produkcja Volvo w Rosji

W dniu dzisiejszym (20.01) Volvo zainaugurowało działalność swojego rosyjskiego zakładu produkcyjnego w Kałudze. Zbiega się to w czasie z wprowadzeniem nowych, wyższych rosyjskich stawek celnych dla importu samochodów ciężarowych.

Rusza produkcja Volvo w Rosji
Grupa Volvo dokonuje długoterminowych i strategicznych inwestycji w Rosji – zarówno w zakresie rozwoju sieci serwisowej i sprzedaży detalicznej, jak i w odniesieniu do działalności przemysłowej. Sześć lat temu Volvo Trucks rozpoczęło w Zielonogradzie (przedmieścia Moskwy) produkcję pojazdów w tzw. systemie CKD. Z możliwością produkcji 500 samochodów ciężarowych rocznie, zakład ten oferuje jednak zbyt niskie zdolności produkcyjne z punktu widzenia znacznego wzrostu popytu na pojazdy ciężarowe na rynku rosyjskim.

Nowy zakład produkcyjny jest zlokalizowany w Kałudze, 200 km na południowy zachód od Moskwy. Będą w nim produkowane pojazdy na potrzeby rynku rosyjskiego oraz sąsiednich krajów, należących do WNP, gdzie nowe stawki celne zostały wprowadzone 12 stycznia br. W zależności od typu pojazdu, stawka celna wynosi obecnie od 5 do 25%.

Zdolności produkcyjne nowej fabryki to 10 tys. samochodów ciężarowych Volvo i 5 tys. Renault. Produkcja rozpocznie się od niewielkich ilości w celu właściwego dostosowania i ustawienia procesu produkcyjnego. Następnie liczba produkowanych pojazdów będzie rosła i dostosowana będzie do potrzeb rynku. Linia montażowa będzie zaopatrywana w kabiny, układy napędowe i skrzynie biegów z produkujących komponenty fabryk Volvo zlokalizowanych w Szwecji.
Tematy w artykule: Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Volvo na metan

Volvo na metan

Ciężarówki i Autobusy 2014-08-21

Komentuj:

~Nudzimisie 2009-01-24

A to szczwane lisy :) Niby rosyjskie ale gotowe komponenty przyjada ze Szwecji ;) Pozostanie tylko poskladac to do kupy. Gdzie tu produkcja. Rozumiem jesli czesci pochodzilyby z rosyjskich fabryk. W takiej sytuacji Kraków w zakladach MPK produkuje tramwaje NGT6 ;) Dla niewtajemniczonych. Kraków zeby dac zatrudnienie w zakladach MPK postanowil sam poskladac sobie nowo kupione tramwaje. No ale najwazniejsze ze Rosjanie maja skladalnie i maja zatrudnienie w volvo. Firma Volvo za to ominie clo. Wilk syty i owca cala ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.