mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Z taśmy montażowej w Wolfsburgu zjechał pierwszy egzemplarz Volkswagena Tiguana drugiej generacji. Na świecie jeździ już prawie 3 mln tego niemieckiego SUV-a.

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

„Początek seryjnej produkcji nowego modelu zawsze jest dla fabryki momentem szczególnym. W ciągu ostatnich miesięcy wraz z załogą intensywnie się do niego przygotowywaliśmy – tak, aby nowy Tiguan sprostał wysokim wymaganiom naszych klientów. Wszyscy pracownicy zakładu w Wolfsburgu są dumni z tego wspaniałego samochodu.” - mówił przy okazji Dyrektor zakładu, Jens Herrmann.

Pierwszego VW Tiguana zaprezentowano podczas salonu samochodowego IAA we Frankfurcie w 2007 roku. Od chwili rozpoczęcia produkcji w sierpniu 2007 r. na całym świecie powstało ponad 2,8 miliona egzemplarzy tego modelu, z tego ponad 1,6 miliona w Wolfsburgu.

Z tej fabryki w najbliższych miesiącach będą zjeżdżać Tiguany obydwu generacji, w ciągu roku zakład będzie się jednak przestawiać stopniowo na coraz większą produkcję nowego modelu. Aby zaspokoić wysokie zapotrzebowanie klientów, fabryka Volkswagena w Osnabrück rozpocznie wiosną wytwarzanie Tiguana pierwszej generacji.

Przypomnijmy, że druga odsłona Tiguana pojawiła się we wrześniu ubiegłego roku we Frankfurcie. Samochód jest o 6 cm dłuższy, o 3 cm szerszy i o ponad 3 cm niższy od odchodzącego modelu. Zwiększył się także jego rozstaw osi (do 2681 mm) i to powoduje, że wewnątrz jest teraz więcej miejsca. Paleta silników jest bardzo bogata, zawiera aż 8 jednostek. Benzynowe TSI występują w wariantach mocy: 125, 150, 180 lub 220 KM. Diesle TDI mają moc od 115 do 240 KM.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Cena podstawowa już od: 97 790 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

70 lat temu z taśmy zjechał pierwszy VW...

auto motor i sport 2015-12-31

Początki tego samochodu nie są powodem do chluby, ale późniejszy jego rozwój dał porządnego kopniaka przemysłowi motoryzacyjnemu. VW Garbus 70 lat temu zjechał z taśmy produkcyjnej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.