mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja silnika Twin Air w Bielsku

Rusza produkcja silnika Twin Air w Bielsku

Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej uruchomił produkcję rewolucyjnej rodziny silników TwinAir, która stanowi najnowszy krok milowy Grupy Fiat w dziedzinie rozwoju ekologicznych napędów.W produkcję nowej rodziny silników TwinAir w Bielsku-Białej Fiat Powertrain Technologies zainwestował około 300 milionów Euro przy znaczącym wkładzie polskiego rządu, który udzielił ulg podatkowych oraz przyznał fundusze z Unii Europejskiej. Pełna zdolność produkcyjna nowych linii będzie wynosiła 450.000 silników rocznie przy zatrudnieniu około 500 pracowników.

Rusza produkcja silnika Twin Air w Bielsku
Nową rodzinę silników TwinAir wyróżnia wyjątkowa kompaktowość oraz technologia najnowszej generacji, które pozwalają wyznaczać nowe standardy w zakresie osiągów, dzięki najniższemu w tej klasie silników poziomowi emisji spalin i zużycia paliwa.

„Nowa rodzina silników TwinAir stanowi sumę najbardziej doskonałych technologii i w najwyższym stopniu wyraża know-how, jaki nasza grupa rozwinęła w ostatnich latach. Także zakład w Bielsku-Białej stanowi wyraz polityki grupy, czyniąc redukcję wpływu swoich wyrobów i procesów na środowisko jednym z głównych zadań swojej działalności” - powiedział Prezes Pełnomocny Alfredo Altavilla.

Silnik TwinAir początkowo będzie montowany w wersji Turbo 85 KM w nowym samochodzie Fiat 500, zapewniając obniżenie emisji CO2 do wartości 95 g/km, która dzisiaj wyraża najniższy dostępny na rynku poziom emisji w samochodach benzynowych.

FPT jest jedną z najważniejszych spółek produkujących silniki, mającą ponad stuletnie doświadczenie zdobywane pod różnymi markami, której wielkość produkcji rocznej osiągnęła w roku 2009 poziom około 2,6 miliona silników i 2,4 miliona skrzyń biegów i osi przednich. W FPT pracuje około 20.000 osób (z czego 2.500 to wysoko wyspecjalizowani technicy), które zatrudnione są w 22 zakładach i 14 ośrodkach badawczych, rozmieszczonych w jedenastu różnych krajach.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik
Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik
Nowa generacja amerykańskiego SUV-a lada moment trafi salonów. Cennik Jeepa Compassa zaczyna się od 99 800 zł za wersję z benzynowym silnikiem o mocy 140 KM.