mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza puchar Kia cee'd i Kia Picanto! + [video]

Rusza puchar Kia cee'd i Kia Picanto! + [video]

Już dziś zawodniczki i zawodnicy startujący w serii wyścigów markowych KIA LOTOS Cup rozpoczną rywalizację o zwycięstwo już nie tylko w Picanto LOTOS Cup, ale także w cee`d LOTOS Cup. Pierwsza runda odbędzie się na torze Hungaroring koło Budapesztu.

Rusza puchar Kia cee'd i Kia Picanto! + [video]

Rywalizacja o tytuły mistrzów Polski w ramach dwóch cykli wyścigów markowych KIA LOTOS Cup będzie toczyła się przez sześć rund. Inauguracja tegorocznej rywalizacji wyścigów markowych w samochodach koncernu KIA Motors odbędzie się po raz pierwszy poza granicami Polski. Na zakończenie sezonu zawodnicy rywalizujący o zwycięstwo w cee`d LOTOS Cup oraz Picanto LOTOS Cup będą gościli na torze w Brnie w Czechach.

Zobacz relację mojeauto.TV z jazd testowych pucharowymi Kia cee` d i Kia Picanto

Tegoroczny kalendarz wyścigów markowych KIA LOTOS Cup przedstawia się następująco:

1. runda, 13 – 15 czerwca, Hungaroring (Węgry)

2. runda, 25 – 27 lipca, Tor Poznań

3. runda, 22 – 24 sierpnia, Pieszczany (Słowacja)

4. runda, 5 – 7 września, Tor Poznań

5. runda, 3 – 5 października, Tor Poznań (lub Tor Kielce)

6. runda, 24 – 25 października, Brno (Czechy)

Najmłodszym zawodnikiem startującym w cee’d LOTOS Cup jest Andrzej Gasenko, i on, zgodnie z regulaminem, otrzymał numer startowy 1. Numery startowe przydzielone zostały przed pierwszą rundą KIA LOTOS Cup i będą obowiązywały przez cały sezon. Kolejny numer otrzymała jedyna pani startująca w tej stawce, Monika Luberadzka. Wśród faworytów wymieniani są mistrzowie Polski z poprzednich dwóch edycji markowych wyścigów w samochodach Picanto, Łukasz Błaszkowski i Kamil Raczkowski. Jednakże w szranki stanie osiemnaścioro kierowców, z których każdy da z siebie wszystko.

Zobacz relację mojeauto.TV z jazd testowych pucharowym Kia cee`d i Kia Picanto

Samochody w wyścigach markowych mają identyczne osiągi, tak więc wszystko zależy od dyspozycji i umiejętności zawodników. Nieco więcej będzie wiadomo po seriach kwalifikacyjnych, ale odpowiedź na pytanie kto wróci z Węgier z tarczą poznamy po zakończeniu obu wyścigów, każdy po dwanaście okrążeń toru. Wyrównana stawka pozwala jedynie na stwierdzenie, że rywalizacja o zwycięstwo toczyć się będzie do mety ostatniego wyścigu.

Do rywalizacji w Picanto LOTOS Cup przystąpi siedem pań i dwudziestu dziewięciu panów w mniejszych wyścigówkach koncernu KIA Motors, w znanych z dwóch poprzednich sezonów samochodach Picanto. Dwa minione sezony pokazały, że wysoka stawka i wielka ambicja młodych kierowców sprawiają, że na torze nie brakuje emocji sportowych. W pierwszej odsłonie wyścigowego serialu KIA LOTOS Cup zawodnicy w Picanto dwukrotnie będą mieli do pokonania dystans 10 okrążeń toru Hungaroring.

Zobacz relację mojeauto.TV z jazd testowych pucharowym Kia cee`d i Kia Picanto

Więcej informacji o KIA LOTOS CUP na: www.kia-lotos-cup.pl/ 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Panda i Kia Picanto - Bez udawania

auto motor i sport 0000-00-00

Moc silnika i rozpędzanie do "setki" często - zbyt często - przysłaniają najstarszą prawdę świata samochodów: najlepsze są te auta, które niczego nie udają. Dokładnie taki jest Fiat Panda. Ale nie jest już sam. Kia Picanto wyznaje tę samą zasadę.

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~hnjgfnfh 2008-06-13

bo bupy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando