mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza puchar Kia cee'd i Kia Picanto! + [video]

Rusza puchar Kia cee'd i Kia Picanto! + [video]

Już dziś zawodniczki i zawodnicy startujący w serii wyścigów markowych KIA LOTOS Cup rozpoczną rywalizację o zwycięstwo już nie tylko w Picanto LOTOS Cup, ale także w cee`d LOTOS Cup. Pierwsza runda odbędzie się na torze Hungaroring koło Budapesztu.

Rusza puchar Kia cee'd i Kia Picanto! + [video]

Rywalizacja o tytuły mistrzów Polski w ramach dwóch cykli wyścigów markowych KIA LOTOS Cup będzie toczyła się przez sześć rund. Inauguracja tegorocznej rywalizacji wyścigów markowych w samochodach koncernu KIA Motors odbędzie się po raz pierwszy poza granicami Polski. Na zakończenie sezonu zawodnicy rywalizujący o zwycięstwo w cee`d LOTOS Cup oraz Picanto LOTOS Cup będą gościli na torze w Brnie w Czechach.

Zobacz relację mojeauto.TV z jazd testowych pucharowymi Kia cee` d i Kia Picanto

Tegoroczny kalendarz wyścigów markowych KIA LOTOS Cup przedstawia się następująco:

1. runda, 13 – 15 czerwca, Hungaroring (Węgry)

2. runda, 25 – 27 lipca, Tor Poznań

3. runda, 22 – 24 sierpnia, Pieszczany (Słowacja)

4. runda, 5 – 7 września, Tor Poznań

5. runda, 3 – 5 października, Tor Poznań (lub Tor Kielce)

6. runda, 24 – 25 października, Brno (Czechy)

Najmłodszym zawodnikiem startującym w cee’d LOTOS Cup jest Andrzej Gasenko, i on, zgodnie z regulaminem, otrzymał numer startowy 1. Numery startowe przydzielone zostały przed pierwszą rundą KIA LOTOS Cup i będą obowiązywały przez cały sezon. Kolejny numer otrzymała jedyna pani startująca w tej stawce, Monika Luberadzka. Wśród faworytów wymieniani są mistrzowie Polski z poprzednich dwóch edycji markowych wyścigów w samochodach Picanto, Łukasz Błaszkowski i Kamil Raczkowski. Jednakże w szranki stanie osiemnaścioro kierowców, z których każdy da z siebie wszystko.

Zobacz relację mojeauto.TV z jazd testowych pucharowym Kia cee`d i Kia Picanto

Samochody w wyścigach markowych mają identyczne osiągi, tak więc wszystko zależy od dyspozycji i umiejętności zawodników. Nieco więcej będzie wiadomo po seriach kwalifikacyjnych, ale odpowiedź na pytanie kto wróci z Węgier z tarczą poznamy po zakończeniu obu wyścigów, każdy po dwanaście okrążeń toru. Wyrównana stawka pozwala jedynie na stwierdzenie, że rywalizacja o zwycięstwo toczyć się będzie do mety ostatniego wyścigu.

Do rywalizacji w Picanto LOTOS Cup przystąpi siedem pań i dwudziestu dziewięciu panów w mniejszych wyścigówkach koncernu KIA Motors, w znanych z dwóch poprzednich sezonów samochodach Picanto. Dwa minione sezony pokazały, że wysoka stawka i wielka ambicja młodych kierowców sprawiają, że na torze nie brakuje emocji sportowych. W pierwszej odsłonie wyścigowego serialu KIA LOTOS Cup zawodnicy w Picanto dwukrotnie będą mieli do pokonania dystans 10 okrążeń toru Hungaroring.

Zobacz relację mojeauto.TV z jazd testowych pucharowym Kia cee`d i Kia Picanto

Więcej informacji o KIA LOTOS CUP na: www.kia-lotos-cup.pl/ 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Auto marki Nokia?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~hnjgfnfh 2008-06-13

bo bupy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.