mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszają szkolenia nt. GVO

Ruszają szkolenia nt. GVO

Od 1 listopada w Polsce zaczną obowiązywać przepisy europejskiego rozporządzenia GVO, które radykalnie liberalizują rynek dealerski. W październiku odbędą się szkolenia, które mają pomóc różnym podmiotom działającym na rynku motoryzacyjnym zrozumieć nowe przepisy.

Nowa sytuacja stwarza nowe możliwości ale może przynieść także i nowe zagrożenia. W tych krajach Unii, gdzie GVO obowiązuje od ponad roku rynek się zmienia – pojawiają się autoryzowane serwisy wielomarkowe, ASO używają do napraw części nieoryginalnych,  a firmy flotowe zlecają serwisowania aut na gwarancji do sieci niezależnych warsztatów obniżając w ten sposób swoje koszty.

Nasi przedsiębiorcy motoryzacyjni i właściciele floty otrzymają już za kilka dni nowe narzędzia rynkowe, ale czy będą umieli ich używać i korzystać z rocznych doświadczeń GVO w Europie? Czy wiedzą na jakich zasadach mogą się starać o nowe autoryzacje? Kiedy mogą bezpiecznie stosować części nieoryginalne? W jakim zakresie dokonywać serwisowania aut na gwarancji poza siecią autoryzowaną? Jak łączyć się w grupy zakupowe? Komu z zagranicy polski dealer będzie mógł sprzedawać auta?

Aby udzielić odpowiedzi na te pytania Fundacja Multi-Expert przygotowała szkolenia z tego zakresu "Motoryzacja i GVO - 4 strony Polski". Seminaria odbędą się w październiku w czterech miastach: 7-8. w Katowicach przy okazji XV Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Autosalon, 18-19. w Poznaniu, 20-21 w Trójmieście oraz na zakończenie 27-28 w Warszawie.

Szkolenia obejmą dwie główne tematyki: "GVO - szanse i zagrożenia dla mojej firmy od listopada 2004", którą poprowadzi Adrian R. Szklorz, autor wielu opracowań m.in. na tematy związane z GVO oraz Andrzej Małkowski z największej, oddolnie utworzonej sieci dealerskiej w Niemczech. Drugim tematem poruszanym na szkoleniach będą "Ubezpieczenia - rozliczenia szkód i obrona dokumentacji technicznej po wejściu do UE", które poprowadzi rzeczoznawca Rafał Pogorzelski.

Więcej szczegółów o szkoleniach na stronie www.expert.org.pl.

Tematy w artykule: GVO

Podobne wiadomości:

Dwa lata GVO - i co?

Dwa lata GVO - i co?

Finanse i prawo 2013-04-30

Nowa ustawa, stare błędy

Nowa ustawa, stare błędy

Finanse i prawo 2011-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!