mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszył Rajd Paryż-Dakar

Ruszył Rajd Paryż-Dakar

Rozpoczęła się pierwsza impreza sportowa trzeciego tysiąclecia.

Rozpoczęła się pierwsza impreza sportowa trzeciego tysiąclecia – 23. Rajd Paryż-Dakar. O 5.00 w noworoczny poranek na starcie rajdu stanął Richard Sainct, zeszłoroczny zwycięzca klasyfikacji motocyklistów, i zjeżdżając z rampy oficjalnie rozpoczął tę imprezę.

W poniedziałek, 1 stycznia zawodnicy mieli do przejechania 916 kilometrów, z czego jedynie 6 zaliczało się do sekcji wyścigowej, na torze motocrossowym w La Chartre. Najszybszy okazał się KTM 660 Giovaniego Sali, ex aequo z Joanem Romą na BMW R900RR. Miłym polskim akcentem jest 15. miejsce Rencza, który na KTM 640 LC4 pokonał wielu zawodników teoretycznie lepszych od siebie. Dąbrowski i Czachor - pojechali spokojnie i zajęli odpowiednio 44. i 56. miejsce.

W klasie samochodów najlepiej pojechał skonstruowany przez Jean-Louisa Schlessera Buggy, na podwoziu Renault Megane. Zwycięzcy etapu, Jose Maria Servia i Jean-Marie Lurquin, pojechali o 6 sekund wolniej od Sali. Polacy wypadli słabo - 105. miejsce i wyraźna, niemal dwuminutowa strata do lidera.

Stawkę zamykały ciężarówki. Czołówka jak w zeszłym roku – pierwsi na mecie to Rosjanin Firdaus Kabirow na Kamazie i Hiszpan Andre de Azevedo.

Wtorkowy etap to kilkaset kilometrów po Europie z metą w hiszpańskim mieście Castellon-Costa Azahar. Po wyjeździe z Narbonne kierowców czekać będzie widowiskowa próba na terenie winnic w Chateau Lastours. Potem 490 kilometrów brzegiem Morza Śródziemnego i wieczorny odpoczynek przed ostatnią częścią europejskiej "rozgrzewki".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.