mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszył konkurs Young European Truck Driver

Ruszył konkurs Young European Truck Driver

Ruszyła druga edycja konkursu Young European Truck Driver, organizowanego przez koncern Scania przy wsparciu Komisji Europejskiej. Wezmą w nim udział kierowcy ze wszystkich krajów UE, oraz z Norwegii, Szwajcarii i Turcji. To największy tego typu konkurs w Europie.

Scania koncentruje się na kierowcy i ważnej roli, jaką odgrywa on w poprawie bezpieczeństwa na drodze oraz sukcesach ekonomicznych przedsiębiorstw transportowych. Kierowca jest najważniejszy. Jego wiedza i umiejętności pozwalają na zmniejszenie ryzyka wypadków. Jednocześnie, zużywając mniej paliwa i minimalizując koszty obsługi i napraw, zwiększa zyski swojej firmie. Lepsze umiejętności kierowcy to także płynniejszy ruch na drogach, co z kolei ma znaczący wpływ na globalne zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji spalin.

Podobnie jak w roku 2003, europejskimi partnerami oraz sponsorami konkursu są: Michelin, Shell oraz IRU (Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego). Konkurs przeznaczony jest dla zawodowych kierowców ciężarówek (wszystkich marek) w wieku do 35 lat. Zasady są proste: wystarczy podjąć wyzwanie i udowodnić, że się jest najlepszym młodym kierowcą ciężarówki pod względem bezpiecznej i oszczędnej jazdy.

Polskie eliminacje odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu w 11 miastach. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą test teoretyczny na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wezmą udział w praktycznym sprawdzianie na placu manewrowym oraz bezpiecznej i oszczędnej jazdy na trasie. Do jazd zostanie wykorzystany nowy ciągnik siodłowy Scania Serii R z trzyosiową naczepą. Zwycięzcy eliminacji regionalnych wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2005 r.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w eliminacjach ogólnopolskich zostaną zaproszeni do siedziby Scania w Södertälje (Szwecja) w czasie finału europejskiego w dniach 16-17 września 2005.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.