mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła akcja "Bezpiecznie. W drogę!"

Ruszyła akcja "Bezpiecznie. W drogę!"

Już wkrótce wakacje. To dobry moment na rozpoczęcie kampanii, której celem jest promowanie bezpieczeństwa podróży dzieci i młodzieży. Program "Bezpiecznie. W drogę!" będzie składał się z działań skierowanych do dzieci i młodzieży, rodziców, kierowców oraz organizatorów wyjazdów: przewoźników autokarowych i biur podróży.

Ruszyła akcja

Akcja uzyskała wsparcie Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej i Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych, a partnerami Programu są biura podróży specjalizujące się w turystyce młodzieżowej.

Zbliża się okres wakacji – czas wyjazdów dzieci i młodzieży na wymarzone obozy i kolonie. To również czas wzmożonego ruchu na drogach. Działania w ramach Programu będą miały charakter edukacyjny i zostaną skierowane do kilku grup odbiorców.

„Zwrócimy się do dzieci i młodzieży, by podnieść ich świadomość na temat reguł bezpiecznego zachowania w autokarze, a także do rodziców, by przedstawić im zasady odpowiedniego przygotowania samochodu, tak by podróż była bezpieczna i wygodna. Z kolei wśród kierowców, organizatorów wypoczynku i przewoźników będziemy promowali zasady poprawnego, wygodnego i bezpiecznego przewozu dzieci i młodzieży autokarami” – deklaruje Marcin Cywiński przedstawiciel firmy Continental Opony Polska – głównego organizatora Programu.

W pierwszych tygodniach wakacji przeprowadzona zostanie akcja informacyjna, która rozpocznie się w Warszawie 28 czerwca, a następnie odwiedzi pięć innych miast: Wrocław (4 lipca), Kraków (6 lipca), Bydgoszcz (9 lipca), Gdańsk (20 lipca), a i Poznań (23 lipca). Akcja informacyjna będzie się składała z akcji ulotkowej, a także punktów informacyjno-kontrolnych w miejscach odjazdów autokarów, gdzie przeprowadzone zostaną pokazy kontroli ogumienia autokaru oraz rozdane będą gadżety związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dodatkowo plakaty promujące akcję będzie można zobaczyć m.in. we wspierających Program biurach podróży oraz wybranych schroniskach młodzieżowych

„Nasze działania będą służyć służą podniesieniu świadomości bezpiecznego zachowania w autokarze w czasie podróży. Myślę, że szczególnie ciekawy może być pokaz inspekcji autokaru z wykorzystaniem specjalnego mobilnego warsztatu, który w ekspresowym tempie sprawdzi stan i przygotowanie opon w autokarze do podróży. Autokar jest jednym z bezpieczniejszych środków transportu, jednak dzieci muszą mieć świadomość, że istnieją pewne reguły podróżowania, których muszą przestrzegać. Ważne, by również rodzice wiedzieli, jak powinni przygotować swoje dzieci do podróży, tak by mogły z niej czerpać radość i unikały zagrożeń” – mówi Piotr Zielak, Dyrektor Generalny Continental Opony Polska.

 „Mówienie do młodzieży o bezpieczeństwie nie jest sprawą łatwą – młodzi ludzie często mają swoje zdanie i nie znoszą słuchania zakazów i nakazów. A my chcemy rozmawiać z nimi językiem dla nich zrozumiałym. Naszym celem jest przekonanie młodych ludzi, że o pewnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa powinni pamiętać, a innych powinni się wystrzegać. Chcielibyśmy wypromować wśród młodych ludzi pewien zbiór Zasad Młodego Turysty” – kontynuuje Piotr Zielak.

Program „Bezpiecznie. W Drogę!” to akcja, u której podstaw leży chęć podnoszenia świadomości oraz promocja bezpiecznego poruszania się po polskich, i nie tylko, drogach. To również próba przekazania młodym turystom zbioru zasad, które zagwarantują im bezpieczeństwo podczas całych wakacji. Ambicją organizatorów jest stworzenie programu w jak największym stopniu kompleksowego i spełniającego wymagania wszystkich współczesnych użytkowników dróg.

Działania związane z Programem będą prowadzone od czerwca do października 2007 r. Patronami Merytorycznymi Programu są Polska Izba Turystyki Młodzieżowej i Polskie Stowarzyszenie Turystyki Młodzieżowej. Partnerami Merytorycznymi Programu „Bezpiecznie. W drogę!” jest sześć Biur Podróży, działających w miastach uczestniczących w Programie: BUT (Warszawa), IKATUR (Gdańsk), PRZYGODA (Inowrocław), OSKAR (Poznań), SCOUT (Wrocław), ARION (Kraków).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.