mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Polimex wybuduje fabrykę opon dla koncernu Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim. Umowa obejmuje budowę fabryki opon wraz z obiektami towarzyszącymi oraz zagospodarowaniem placów i dróg dojazdowych. Wartość inwestycji to 280,9 mln zł.

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Fabryka powstanie na 100 ha gruntu, a jej łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 100 tys. m2. Umowa przewiduje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 73 tys. m2 oraz 16 obiektów towarzyszących. Do zagospodarowania będzie też 70 tys. m2 dróg i placów. W trakcie realizacji obiektów kubaturowych montowane będą linie technologiczne.

”Cieszy nas, że na wykonawcę tak nowoczesnej fabryki wybrano właśnie Polimex-Mostostal. Przy budowach tego typu liczy się doświadczenie w realizacjach zaawansowanych obiektów przemysłowych oraz możliwość spełnienia wysokich wymagań jakościowych. Ogromną wartością inwestycji Bridgestone jest stworzenie wielu nowych miejsc pracy i otwarcie nowych perspektyw dla Stargardu Szczecińskiego i regionu” - mówi Konrad Jaskóła, prezes Polimex-Mostostal.

Prace przy realizacji fabryki ruszyły 6 czerwca 2007 r. i potrwają do października 2008 r.

Przeczytaj także:

Bridgestone szuka inżynierów (2007-01-16)

Fabryka opon za 800 mln zł (2007-01-31)

 


Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.