mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja Dodge Nitro 2007

Ruszyła produkcja Dodge Nitro 2007

Z dniem 16 sierpnia b.r. do produkcji w zakładzie Toledo North Assembly Plant - obok wytwarzanego od 2001 roku Jeepa Cherokee wszedł najnowszy produkt Chrysler Group - Dodge Nitro 2007. Jest to element Strategii Elastycznego Wytwarzania (FMS), dzięki której nowe produkty pojawiać się będą na rynku znacznie szybciej niż poprzednio.

Ruszyła produkcja Dodge Nitro 2007

Uruchomienie produkcji dwóch różnych pojazdów na pojedynczej linii wymagało nowego oprzyrządowania. Odbyło się to w ramach programu inwestycyjnego o wartości 3,9 mld dolarów, z którego 1,2 mld dol. przeznaczono poprzednio na budowę TNAP (otwarcie nastąpiło w 2001 roku), a 2,1 mld dolarów – na rozwój zakładu Toledo Supplier Park, gdzie powstają samochody Jeep Wrangler 2007 i czterodrzwiowy Jeep Wrangler Unlimited.

Zobacz galerię zdjęć modelu Dodge Nitro

Pozostałe 600 mln dolarów spożytkowano na intensywną modernizację zakładu pod kątem poprawy jakości i wydajności wytwarzania oraz polepszenia ergonomii stanowisk pracy. W tym celu powierzchnię hal spawalni i montażu finalnego powiększono o niemal 15000 metrów kwadratowych.

Dowiedz się więcej o marce Dodge

„Tradycją Toledo była zawsze produkcja ikonicznego Jeepa Wranglera” – mówi Byron Green, wiceprezes ds. produkcji pojazdów użytkowych i rekreacyjnych – „Ale teraz dzięki dwóm nowoczesnym zakładom i czterem modelom w produkcji Toledo staje się symbolem potencjału wytwórczego Chrysler Group. Możemy produkować dwa modele na jednej linii, a więc  znacznie sprawniej dostosowywać się do bieżącego popytu rynkowego.”

Czytaj także:

Dodge w Polsce 2006-06-22

Mściciel powraca! 2006-05-12

Dodge Nitro 2007 2006-02-09

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Nitro Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Nitro

Podobne wiadomości:

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.