mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja Hondy FCX Clarity

Ruszyła produkcja Hondy FCX Clarity

Wczoraj (16 czerwca), po 19 latach prac konstruktorskich, rozpoczęła się seryjna produkcja Hondy FCX Clarity, pierwszego auta napędzanego ogniwami paliwowymi i wydzielającego do atmosfery jedynie parę wodną.

Ruszyła produkcja Hondy FCX Clarity
Honda FCX Clarity od podstaw została zaprojektowana jako pojazd na ogniwa paliwowe. Napędzana niezwykle wydajnym i zwartym stosem paliwowym Honda V Flow, FCX Clarity charakteryzuje się zerową emisją szkodliwych związków do atmosfery oraz eleganckim i dynamicznym nadwoziem z nisko umieszczonym środkiem ciężkości. Sprzedaż na zasadach leasingu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych w lipcu, a w Japonii - jesienią tego roku. Połączony plan sprzedaży modelu w Stanach Zjednoczonych i Japonii zakłada oddanie w ręce klientów kilkudziesięciu sztuk w ciągu roku – w sumie ok. 200 sztuk w ciągu pierwszych 3 lat produkcji.

Nowa linia montażowa przeznaczona wyłącznie do produkcji pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi powstała przy Honda Automobile New Model Center w Tochigi. Odbywać się tu będzie instalacja stosu paliwowego oraz zbiornika na wodór. Wszystkie stosy paliwowe produkowane są przez Honda Engineering, również w Tochigi.

Honda FCX Clarity została zaprezentowana podczas uroczystej ceremonii w Honda Automobile New Model Cente, gdzie Honda pokazała także kilka nowych procesów produkcyjnych. Wśród pierwszych nabywców znaleźli się aktorka Jamie Lee Curtis ze swoim mężem Christopherem Guestem oraz producent filmowy Ron Yerxa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda FCX

Podobne wiadomości:

Honda Accord i Opel Vectra - Szybcy i tańsi

auto motor i sport 0000-00-00

Honda Accord 2.2 i-CTDi i Opel Vectra 2.2 DTi, czyli dwóch takich, którzy - mimo że należą do tej samej klasy - mocno się różnią. Z zewnątrz i od wewnątrz, przyspieszeniem i wyposażeniem, silnikiem i cennikiem.

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.