mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja Hondy FCX Clarity

Ruszyła produkcja Hondy FCX Clarity

Wczoraj (16 czerwca), po 19 latach prac konstruktorskich, rozpoczęła się seryjna produkcja Hondy FCX Clarity, pierwszego auta napędzanego ogniwami paliwowymi i wydzielającego do atmosfery jedynie parę wodną.

Ruszyła produkcja Hondy FCX Clarity
Honda FCX Clarity od podstaw została zaprojektowana jako pojazd na ogniwa paliwowe. Napędzana niezwykle wydajnym i zwartym stosem paliwowym Honda V Flow, FCX Clarity charakteryzuje się zerową emisją szkodliwych związków do atmosfery oraz eleganckim i dynamicznym nadwoziem z nisko umieszczonym środkiem ciężkości. Sprzedaż na zasadach leasingu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych w lipcu, a w Japonii - jesienią tego roku. Połączony plan sprzedaży modelu w Stanach Zjednoczonych i Japonii zakłada oddanie w ręce klientów kilkudziesięciu sztuk w ciągu roku – w sumie ok. 200 sztuk w ciągu pierwszych 3 lat produkcji.

Nowa linia montażowa przeznaczona wyłącznie do produkcji pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi powstała przy Honda Automobile New Model Center w Tochigi. Odbywać się tu będzie instalacja stosu paliwowego oraz zbiornika na wodór. Wszystkie stosy paliwowe produkowane są przez Honda Engineering, również w Tochigi.

Honda FCX Clarity została zaprezentowana podczas uroczystej ceremonii w Honda Automobile New Model Cente, gdzie Honda pokazała także kilka nowych procesów produkcyjnych. Wśród pierwszych nabywców znaleźli się aktorka Jamie Lee Curtis ze swoim mężem Christopherem Guestem oraz producent filmowy Ron Yerxa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda FCX

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutował nowy Opel Crossland X. Crossover, który zastąpi popularną Merivę pojawi się lada moment w polskich salonach, a tymczasem poznaliśmy jego cenę.
Odgadnij model Odgadnij model