mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja Patriota

Ruszyła produkcja Patriota

20 grudnia z taśm montażowych Belvidere Assembly Plant (stan Illinois) zjechał pierwszy egzemplarz modelu Jeep Patriot. Na polskim rynku auto to pojawi się na przełomie maja i czerwca 2007 roku.

Ruszyła produkcja Patriota

Jest to już dziesiąty nowy model Chrysler Group, który wszedł do seryjnej produkcji  w roku 2006. Po zeszłorocznej generalnej modernizacji zakład w Illinois jest świetnym przykładem przechodzenia na system elastycznego wytwarzania w skali całego  koncernu.  Od stycznia 2006 trwa tam produkcja samochodów Dodge Caliber, a począwszy od maja – Jeep Compass (na polskim rynku w marcu 2007).

Zobacz galerię zdjęć Jeepa Patriota
http://www.autogaleria.mojeauto.pl/index.php?galeria_id=1066

Dzięki elastyczności wytwarzania nowe modele pojazdów Chrysler Group pojawiać się będą na rynku znacznie szybciej niż poprzednio, a Belvidere Assembly Plant zyskuje zdolność produkcji wielomodelowej na pojedynczej linii montażowej. System ten pozwala ponadto zaoszczędzić w pewnych przypadkach nawet 85 procent na kosztach produkcji.

Jeep Patriot oparty jest na koncepcyjnym pojeździe o tej samej nazwie, który pokazany został podczas targów motoryzacyjnych IAA Frankfurt 2005. Choć wiele w nim nowoczesnych rozwiązań, to jednak zachował klasyczną dla marki Jeep stylizację, użyteczność oraz funkcjonalność. Patriot oferuje dla klienta bogate standardowe wyposażenie bezpieczeństwa, które obejmuje m.in. boczne kurtynowe poduszki powietrzne oraz program elektronicznej stabilizacji toru jazdy ESP.

Na rynku USA i Kanady samochód oferowany będzie w trzech wersjach napędu: na koła przednie, Freedom Drive I (stały, aktywny napęd 4x4 z funkcją Lock zblokowania obu osi) oraz pakietem off-roadowym Freedom Drive II (stały, aktywny napęd 4x4 z reduktorem terenowym, zgodnym z klasyfikacją Jeep 4x4 Trail Rated).

Czytaj także:
Nowości AD 2007

Jeep Compass już w produkcji (2006-06-01)

Niekonserwatywny Patriota (2006-04-10)

IAA Frankfurt 2005: Nowe spojrzenie na Jeepa (2005-09-15)

Zobacz więcej o samochodach marki Jeep

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Patriot Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Patriot

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.