mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja Ursusa

Ruszyła produkcja Ursusa

20 grudnia spółka POL-MOT Warfama SA uruchomiła produkcję testowej serii ciągników pod marką URSUS. W pierwszym etapie w Lublinie produkowane są ciągniki o mocy 110 KM. W planach jest rozszerzenie zakresu produkowanych ciągników o  moce od 50 do 160 KM.

Ruszyła produkcja Ursusa
Zgodnie z planami produkcja będzie miała miejsce w lubelskim oddziale spółki zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów przy ul. Mełgiewskiej. Ciągniki mają zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, ale również mogą być przeznaczone do prac  w sadownictwie, służbach komunalnych, leśnych i innych.

Pol-Mot Warfarma  planuje  sukcesywne zwiększanie wolumenu sprzedaży ciągników tak, by w niedalekiej przyszłości stać się jednym z wiodących producentów. Efektem tych działań będzie również zwiększenie ilości miejsc pracy w Lublinie.

POL-MOT Warfama SA jest jedyną spółką działającą w segmencie maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń rolniczych - m.in. pras zwijających, owijarek, rozrzutników obornika, przyczep, ładowaczy czołowych typu TUR, ładowaczy zaczepianych i zawieszanych tylnych oraz ciągników rolniczych.

Posiada zakład produkcyjny w Dobrym Mieście k. Olsztyna, a także oddziały produkcyjne w Biedaszkach Małych k. Kętrzyna, Opalenicy i Lublinie. W lubelskim oddziale montowane są także samochody Grand Tiger typu pick-up wyposażone w wysokoprężną jednostkę o mocy 170 KM i napęd na obie osie. W marcu 2009 r. spółka uzyskała świadectwo homologacji pick-upa uprawniające do sprzedaży samochodu na terenie Unii Europejskiej. POL-MOT Warfama SA  jest producentem jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie oraz najwydajniejszych  linii do brykietowania i pelletowania słomy (LTBS). Produkowany tam brykiet i pellet jest wykorzystywany głównie w energetyce.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.