mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja nowego Sprintera

Ruszyła produkcja nowego Sprintera

Fabrykę Mercedesa w Dusseldorfie w minionym tygodniu opuścił pierwszy seryjny egzemplarz nowej generacji dostawczego Sprintera.

Ruszyła produkcja nowego Sprintera
Nowa generacja Sprintera oferuje pięć innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, jako pierwszy spełnia normę emisji Euro VI, a dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu paliwa - nawet 6,3 l/100 km - jest najbardziej oszczędny w klasie. Na tle konkurencji imponuje również całkiem atrakcyjną stylizacją.

Z tych względów uruchomieniu produkcji seryjnej nowego modelu towarzyszyła uroczysta ceremonia, w której uczestniczyli: Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans, dr Sascha Paasche, szef inżynierów Mercedes-Benz Vans, Rainer Ruess, szef produkcji Mercedes-Benz Vans, oraz Martin Kelterer, dyrektor fabryki Mercedes-Benz w Dusseldorfie.

Od momentu debiutu w 1995 roku Mercedes Sprinter ustanawiał klasowe wzorce w dziedzinie systemów wspomagania i bezpieczeństwa. W 1995 roku Mercedes jako pierwszy producent zamontował system ABS w aucie dostawczym - właśnie w Sprinterze. Kolejną nowością było wprowadzenie układu ESP w roku 2002.

Następny pionierski krok oddziału Mercedes-Benz Vans to przekształcenie ESP w system Adaptive ESP (2006). Wszystkie te elementy przyczyniły się do rynkowego sukcesu Sprintera. W ciągu minionych 18 lat znalazł on na całym świecie około 2,5 mln nabywców.


Sprinter reprezentuje segment aut o dopuszczalnej masie całkowitej około 3,5 t i plasuje się na granicy pomiędzy samochodami dostawczymi a ciężarówkami. Cieszy się dużym uznaniem klientów nie tylko na rynkach europejskich, ale i na innych kontynentach - obecnie model oferowany jest w tysiącach wariantów w ponad 130 krajach.

Globalny status Sprintera odzwierciedlają także miejsca jego produkcji. Poza zakładami w Dusseldorfie i Ludwigsfelde w Niemczech, jest on wytwarzany także w Charleston w Karolinie Południowej, Gonzalez Catan (Argentyna) i Fuzhou (Chiny). Przygotowania do montażu Sprintera Classic trwają także w fabryce GAZ w Niżnym Nowogrodzie. W efekcie dostawcze Mercedesy zyskają jeszcze szerszy dostęp do dynamicznie rozwijającego się rynku rosyjskiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 96 222 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes klasy S: wszystko co chcielibyście...

auto motor i sport 0000-00-00

120 stron - tyle właśnie zajmuje informacja prasowa na temat nowej klasy S. My prezentujemy najważniejsze informacje i siedem filmów z "eską" w roli głównej.

Mercedes G65 AMG z bodykitem Hamann Spyridon...

auto motor i sport 0000-00-00

Rosyjski tuner TopCar zaprezentował bardzo specjalną klasę G - największym rarytasem jest wnętrze wykończone skórą krokodyla.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.