mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszyła produkcja w Niepołomicach

Ruszyła produkcja w Niepołomicach

Anton Weinmam, Prezes Zarządu MAN-a otworzył oficjalnie fabrykę ciężarówek w Niepołomicach. Pierwszy pojazd wyjechał w kolorze biało-czerwonym. Na uroczystości obecni byli pracownicy spółki, przedstawiciele samorządu województwa, Niepołomic oraz osoby, które miały wpływ na wybudowanie podkrakowskiej fabryki MAN-a.

Ruszyła produkcja w Niepołomicach

Zakład MAN-a zajmuje 25 hektarów. Można do niego dojechać nową obwodnicą, sfinansowaną przez niepołomicki samorząd. W montowni pracuje na razie 200 osób. Niepołomicka fabryka jest jedną z najbardziej nowoczesnych w Europie. Rocznie ma z niej wyjeżdżać około 15 tys. pojazdów. Koszty budowy mają się zwrócić w 2008 roku. Samochody wyprodukowane w Niepołomicach trafią na rynek Europy Wschodniej.

Województwo Małopolskie w znacznym stopniu przyczyniło się do realizacji inwestycji koncernu MAN w Niepołomicach. Decyzję o budowie fabryki podjęto na początku sierpnia 2005 roku, a władze Województwa Małopolskiego utworzyły spółkę Małopolskie Parki Przemysłowe, której podstawowym celem był wykup gruntów i przygotowanie nieruchomości pod tę inwestycję.
Na pokrycie udziałów obejmowanych w kapitale zakładowym zawiązywanej spółki, Województwo Małopolskie wniosło wkład pieniężny w kwocie 3 500 000 zł, a Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o. – 200 000 zł.

Przeczytaj także:

MAN: Niepołomice otwarte (2007-10-04)

‘Wiecha’ fabryki MAN w Niepołomicach (2007-04-23)


Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.