mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rynek aut elektrycznych nabierze rozpędu

Rynek aut elektrycznych nabierze rozpędu

Producenci i sprzedawcy pojazdów z napędem elektrycznym z dużą nadzieją obserwują trend wzrostu zainteresowania małymi samochodami. Ponadto rozwój tzw. "megamiast" do roku 2020 będzie sprzyjał zwiększającemu się zapotrzebowaniu na pojazdy elektryczne.

Rynek aut elektrycznych nabierze rozpędu
Według autorów analizy Frost&Sullivan, globalnej firmy doradczej pt. "Perspektywa rozwoju światowego rynku pojazdów elektrycznych – 2010" więszość obiektów biurowych, które przeniosą się na bliskie przedmieścia i do centrów miast, bedzie także złożona z obszarów handlowych i stref mieszkalnych przeznaczonych dla osób samotnych i bezdzietnych rodzin. "W megamiastach biura i budynki mieszkalne będą prawdopodobnie sąsiadować ze sobą, co daje duże szanse na popularyzację samochodów elektrycznych" – stwierdzają analitycy Frost & Sullivan.

Rosnący niepokój w związku z emisją gazów cieplarnianych oraz wyczerpywaniem się kopalnych źródeł energii to kolejny czynnik sprzyjający rozwojowi pojazdów elektrycznych. Producenci samochodów pracują nad stworzeniem modeli, które pozwalałyby na udostępnienie samochodu i źródła energii w tym samym miejscu, otwierając tym samym szerokie spektrum możliwości rynkowych dla producentów, dostawców oraz podmiotów finansowych.


Producenci pracują nad takimi modelami samochodów elektrycznych, które swoją elegancją lub sportowym wyglądem zainteresują klientów – wczesnych nabywców – chętnych do zaakceptowania nowości. Zapewnienie pojazdom elektrycznym zasięgu ponad 160 km oraz rozszerzenie oferty i zwiększenie bezpieczeństwa akumulatorów to kluczowe obszary rozwoju dla producentów pojazdów elektrycznych. Jednakże ceny pierwszych takich pojazdów mogą być dosyć wysokie.

Aby obniżyć koszty zakupu, rządzący w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy zaproponowali i przyjęli szereg przepisów prawnych oraz zachęt i rabatów, aby umożliwić producentom oferowanie pojazdów elektrycznych w przystępnych cenach.

"Wraz z pojawieniem się technologii akumulatorów litowo-jonowych oraz innowacyjnych modeli finansowych, przemysł motoryzacyjny jest gotowy, by stać się świadkiem rewolucji" – stwierdzają analitycy Frost & Sullivan. "Producenci oryginalnego sprzętu (ang. Original Equipment Manufacturers - OEMs) nie mają wyboru i również muszą zaangażować się w rozwiązywanie problemów związanych z kryzysem energetycznym".

Powstanie stowarzyszeń i bliska współpraca pomiędzy producentami oryginalnego sprzętu, producentami akumulatorów i dostawcami energii przyspieszy wprowadzanie pojazdów elektrycznych na świecie. Uczestnicy rynku mogą również współpracować z działaczami na rzecz ochrony środowiska i lobbować w celu uzyskania wsparcia dla rozwoju rynku.

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.