mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rynek w USA mocno kuleje

Rynek w USA mocno kuleje

Pozostawało tylko kwestią czasu kiedy kryzys finansowy pustoszący kasy wielkich banków w Stanach Zjednoczonych odbije się na tamtejszym rynku motoryzacyjnym. Na pierwsze sygnały nie trzeba było długo czekać. We wrześniu br. sprzedaż nowych samochodów w USA spadła po raz pierwszy od bardzo długiego czasu poniżej jednego miliona.

Rynek w USA mocno kuleje
Spadek widoczny w liczbie sprzedanych pojazdów to zasługa głównie rodzimych producentów, którym poza tym, że doskwiera kryzys gospodarczy to nadal nie są w stanie przestawić się na produkcję bardziej ekologicznych i mniej paliwożernych modeli. Kolejny czynnik wpływający na taki stan to także wciąż wysoko utrzymujące się ceny paliw. Jak donosi dziennik Automotive News tegoroczny wrzesień był słabszy od zeszłorocznego aż o 9,4%.


Ten minus automatycznie przełożył się na spadek sprzedaży u poszczególnych amerykańskich producentów. Koncern General Motor, niegdyś największy gracz na amerykańskim rynku zdetronizowany przez Toyotę stracił w ubiegłym miesiącu 15,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. GM sprzedał tym samym 282 806 aut. U Forda ten spadek sięga aż do 36,3% co w przełożeniu na sprzedaż daje 120 355 sztuk. Legenda amerykańskiej motoryzacji Chrysler, zanotował spadek o 32,8% - 107 349 sprzedanych aut. Będąca w ostatnich latach na topie japońska Toyota teraz też nie ma się czym pochwalić. Minus rzędu 32,3% daje 144 260 sprzedanych samochodów.
Tematy w artykule: USA

Podobne wiadomości:

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.