mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rząd o wsparciu dla pracowników Fiata

Rząd o wsparciu dla pracowników Fiata

Minister gospodarki Janusz Piechociński przedstawił wspólne rekomendacje MG i MPiPS dotyczące sytuacji w zakładzie produkcyjnym Fiat Auto Poland (FAP) w Tychach. Wśród wspólnych propozycji resortów gospodarki i pracy znalazło się m.in. uruchomienie rezerwy MPiPS na aktywne formy zatrudnienia w wysokości do 50 mln zł oraz ułatwienia dla wprowadzenia elastycznego czasu pracy w branży motoryzacyjnej.

Rząd o wsparciu dla pracowników Fiata

Planowane jest również udzielenie wsparcia zwalnianym pracownikom zakładu produkcyjnego FAP w Tychach w poszukiwaniu nowych możliwości zatrudnienia, w ramach opracowywanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i samorząd lokalny programu pomocowego.

Minister gospodarki zadeklarował dalszą walkę o utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy w zakładzie produkcyjnym Fiat Auto Poland w Tychach. Poinformował, że trwają rozmowy dotyczące liczby zwalnianych pracowników.

Planowane jest także przeprowadzenie rozmów z Volkswagenem i Skodą o potencjalnym zatrudnieniu polskich pracowników w Republice Czeskiej. W sprawie sytuacji polskiego sektora motoryzacyjnego odbędzie się również spotkanie w Ministerstwie Gospodarki z przedstawicielami pracodawców.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech