mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rząd podtrzymuje zasadność podpisania umowy w sprawie budowy drogi łączącej Zittau z Hradkiem

Rząd podtrzymuje zasadność podpisania umowy w sprawie budowy drogi łączącej Zittau z Hradkiem

Rada Ministrów przyjęła stanowisko wobec sprawozdania Komisji Infrastruktury o poselskim projekcie uchwały w sprawie wezwania Rady Ministrów do uchylenia uchwały Rady Ministrów z 23 marca 2004 r.

Przedstawiony w sprawozdaniu Komisji Infrastruktury projekt uchwały Sejmu RP dotyczy uchwały Rady Ministrów z 23 marca 2004 r., która została już zrealizowana poprzez podpisanie 5 kwietnia 2004 r. Umowy między Rzecząpospolitą Polską, Republiką Czeską i Republiką Federalną Niemiec o budowie połączenia drogowego w Euroregionie Nysa, w obszarze między miastami Bogatynia w Rzeczpospolitej Polskiej, Hradek nad Nisou w Republice Czeskiej, Zittau w Republice Federalnej Niemiec.
23 września 2004 r. prezes Rady Ministrów zawiadomił marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, na podstawie art.89 ust.2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, że podpisaną 5 kwietnia 2004 r. Umowę zamierza przedstawić do ratyfikacji prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej.
Rada Ministrów 5 października 2004 r. uznała, że podpisanie Umowy było słuszne i w związku z powyższym negatywnie oceniła zaproponowany w sprawozdaniu Komisji Infrastruktury projekt uchwały Sejmu RP w sprawie uchylenia uchwały Rady Ministrów z 23 marca 2004 r. w sprawie udzielenia zgody na podpisanie Umowy i jednoczesnego uniemożliwienia budowy tej drogi przez terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.