Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rząd podtrzymuje zasadność podpisania umowy w sprawie budowy drogi łączącej Zittau z Hradkiem

Rząd podtrzymuje zasadność podpisania umowy w sprawie budowy drogi łączącej Zittau z Hradkiem

Rada Ministrów przyjęła stanowisko wobec sprawozdania Komisji Infrastruktury o poselskim projekcie uchwały w sprawie wezwania Rady Ministrów do uchylenia uchwały Rady Ministrów z 23 marca 2004 r.

Przedstawiony w sprawozdaniu Komisji Infrastruktury projekt uchwały Sejmu RP dotyczy uchwały Rady Ministrów z 23 marca 2004 r., która została już zrealizowana poprzez podpisanie 5 kwietnia 2004 r. Umowy między Rzecząpospolitą Polską, Republiką Czeską i Republiką Federalną Niemiec o budowie połączenia drogowego w Euroregionie Nysa, w obszarze między miastami Bogatynia w Rzeczpospolitej Polskiej, Hradek nad Nisou w Republice Czeskiej, Zittau w Republice Federalnej Niemiec.
23 września 2004 r. prezes Rady Ministrów zawiadomił marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, na podstawie art.89 ust.2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, że podpisaną 5 kwietnia 2004 r. Umowę zamierza przedstawić do ratyfikacji prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej.
Rada Ministrów 5 października 2004 r. uznała, że podpisanie Umowy było słuszne i w związku z powyższym negatywnie oceniła zaproponowany w sprawozdaniu Komisji Infrastruktury projekt uchwały Sejmu RP w sprawie uchylenia uchwały Rady Ministrów z 23 marca 2004 r. w sprawie udzielenia zgody na podpisanie Umowy i jednoczesnego uniemożliwienia budowy tej drogi przez terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii
Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii
Na targach Paryż Motor Show 2016 Lexus pokaże koncepcyjną wizję fotela samochodowego przyszłości. Wyróżnia go siatkowa konstrukcja. Czy za kilka lub kilkanaście lat tak będą wyglądały fotele montowane w samochodach?