mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rząd w Brazylii postawił na autobusy MAN

Rząd w Brazylii postawił na autobusy MAN

Spółka MAN Latin America wygrała przetarg, ogłoszony przez rząd federalny w Brazylii, na dostawę 4000 autobusów szkolnych. Tak duża dostawa popularnych "Volkbusów" jest największą w historii firmy.

Rząd w Brazylii postawił na autobusy MAN
Od czerwca ubiegłego roku, spółka MAN Latin America dostarczyła już 1600 autobusów do miast i gmin. Współpraca z MAN'em odbywa się w ramach programu „Droga do szkoły”, której głównym celem jest rozbudowa publicznej sieci autobusów szkolnych obsługujących miasta i tereny wiejskie w Brazylii. Program koordynuje Narodowy Fundusz Rozwoju Oświaty (FNDE).
 
Teraz, do końca 2011 r., gminom, na terenie całego kraju, zostanie przekazanych dalszych 4000 autobusów typu "Volksbus". Będzie to największa dostawa w całej historii przedsiębiorstwa. 

Podwozia autobusów produkowane są w brazylijskich zakładach MAN w Resende, zaś zabudowę karoserii firma MAN zleciła partnerskim przedsiębiorstwom Marcopolo i Caio Induscar.
 
Specyfikacja pojazdów stała się nowym wiążącym standardem dla wszystkich autobusów przeznaczonych do przewozu uczniów na terenach wiejskich w całej Brazylii. Ustalenie wysokiej jakości standardów stanowiło zasadniczy cel programu rządowego. 

Model "Volksbus" jest optymalnym rozwiązaniem w tym zakresie, gdyż został zaprojektowany specjalnie do jazdy po trudnym terenie i po złych drogach wiejskich. Nowe i niezawodne autobusy szkolne przyczynią się do znacznej poprawy komfortu i bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

- Volksbus jest bardzo popularny w całej Brazylii. Wyróżnia się zarówno dużą wytrzymałością w ekstremalnych warunkach jazdy jak i rozbudowaną siecią serwisową na terenie całego kraju - mówi Roberto Cortes, dyrektor spółki MAN Latin America.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.