mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rząd w Brazylii postawił na autobusy MAN

Rząd w Brazylii postawił na autobusy MAN

Spółka MAN Latin America wygrała przetarg, ogłoszony przez rząd federalny w Brazylii, na dostawę 4000 autobusów szkolnych. Tak duża dostawa popularnych "Volkbusów" jest największą w historii firmy.

Rząd w Brazylii postawił na autobusy MAN
Od czerwca ubiegłego roku, spółka MAN Latin America dostarczyła już 1600 autobusów do miast i gmin. Współpraca z MAN'em odbywa się w ramach programu „Droga do szkoły”, której głównym celem jest rozbudowa publicznej sieci autobusów szkolnych obsługujących miasta i tereny wiejskie w Brazylii. Program koordynuje Narodowy Fundusz Rozwoju Oświaty (FNDE).
 
Teraz, do końca 2011 r., gminom, na terenie całego kraju, zostanie przekazanych dalszych 4000 autobusów typu "Volksbus". Będzie to największa dostawa w całej historii przedsiębiorstwa. 

Podwozia autobusów produkowane są w brazylijskich zakładach MAN w Resende, zaś zabudowę karoserii firma MAN zleciła partnerskim przedsiębiorstwom Marcopolo i Caio Induscar.
 
Specyfikacja pojazdów stała się nowym wiążącym standardem dla wszystkich autobusów przeznaczonych do przewozu uczniów na terenach wiejskich w całej Brazylii. Ustalenie wysokiej jakości standardów stanowiło zasadniczy cel programu rządowego. 

Model "Volksbus" jest optymalnym rozwiązaniem w tym zakresie, gdyż został zaprojektowany specjalnie do jazdy po trudnym terenie i po złych drogach wiejskich. Nowe i niezawodne autobusy szkolne przyczynią się do znacznej poprawy komfortu i bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

- Volksbus jest bardzo popularny w całej Brazylii. Wyróżnia się zarówno dużą wytrzymałością w ekstremalnych warunkach jazdy jak i rozbudowaną siecią serwisową na terenie całego kraju - mówi Roberto Cortes, dyrektor spółki MAN Latin America.

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross