mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rządowa zachęta dla Volvo

Rządowa zachęta dla Volvo

Wczoraj rząd podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego dla inwestycji realizowanej przez Volvo Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu pod nazwą: Europejskie Centrum Produkcji Autobusów Miejskich, Liniowych i Autokarów, w latach 2005-2007.

Rządowa zachęta dla Volvo

Celem programu jest rozwój regionalny i zwiększenie zatrudnienia w regionie poprzez wsparcie finansowe utworzenia nowych miejsc pracy w powstającym centrum. Firma Volvo Polska Sp. z o.o. zobowiązała się do: poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości ponad 24,85 mln zł, utworzenia i utrzymania przez co najmniej 5 lat 800 miejsc pracy oraz uzyskania docelowej zdolności operacyjnej do końca 2008 roku.

Kosztami kwalifikującymi się do objęcia wsparciem w ramach programu są dwuletnie koszty pracy nowo zatrudnionych pracowników w wysokości ponad 66 mln zł.

Szacuje się, że w najbliższym otoczeniu inwestycji utworzonych zostanie ok. 500 nowych miejsc pracy. Fabryka zatrudniać będzie pracowników z różnym wykształceniem: od wyższego (pracownicy administracji), poprzez średnie, zawodowe do podstawowego.

Bezpośrednia dotacja z budżetu państwa wyniesie ponad 2,6 mln zł (wsparcie na utworzenie nowych miejsc pracy). Ponadto firma skorzysta ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w wysokości ponad 988 tys. zł oraz wsparcia na zatrudnienie z powiatowego urzędu pracy we Wrocławiu w kwocie 806 tys. zł - pod warunkiem spełnienia zobowiązań, wynikających z realizacji inwestycji.

Zakłada się, że realizacja inwestycji przyniesie wpływy do budżetów: państwa i jednostek samorządu terytorialnego w wysokości ponad 278 mln zł.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.