mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rządowa zachęta dla Volvo

Rządowa zachęta dla Volvo

Wczoraj rząd podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego dla inwestycji realizowanej przez Volvo Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu pod nazwą: Europejskie Centrum Produkcji Autobusów Miejskich, Liniowych i Autokarów, w latach 2005-2007.

Rządowa zachęta dla Volvo

Celem programu jest rozwój regionalny i zwiększenie zatrudnienia w regionie poprzez wsparcie finansowe utworzenia nowych miejsc pracy w powstającym centrum. Firma Volvo Polska Sp. z o.o. zobowiązała się do: poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości ponad 24,85 mln zł, utworzenia i utrzymania przez co najmniej 5 lat 800 miejsc pracy oraz uzyskania docelowej zdolności operacyjnej do końca 2008 roku.

Kosztami kwalifikującymi się do objęcia wsparciem w ramach programu są dwuletnie koszty pracy nowo zatrudnionych pracowników w wysokości ponad 66 mln zł.

Szacuje się, że w najbliższym otoczeniu inwestycji utworzonych zostanie ok. 500 nowych miejsc pracy. Fabryka zatrudniać będzie pracowników z różnym wykształceniem: od wyższego (pracownicy administracji), poprzez średnie, zawodowe do podstawowego.

Bezpośrednia dotacja z budżetu państwa wyniesie ponad 2,6 mln zł (wsparcie na utworzenie nowych miejsc pracy). Ponadto firma skorzysta ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w wysokości ponad 988 tys. zł oraz wsparcia na zatrudnienie z powiatowego urzędu pracy we Wrocławiu w kwocie 806 tys. zł - pod warunkiem spełnienia zobowiązań, wynikających z realizacji inwestycji.

Zakłada się, że realizacja inwestycji przyniesie wpływy do budżetów: państwa i jednostek samorządu terytorialnego w wysokości ponad 278 mln zł.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.