mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > S60 do lamusa?

S60 do lamusa?

Radykalny plan Volvo pod zwierzchnictwem Forda, może zakładać wycofanie modelu S60. W jego zastępstwo oferowane ma być odświeżone Volvo S80.

S60 do lamusa?

Szwedzi wprawdzie nie przekazali ostatecznego stanowiska w tej sprawie, aczkolwiek podejmowane są rozważania na temat tego czy inwestycja w nowe modele, takie jak crossover, coupe czy samochody sportowe zwiększy zasięg Volvo na rynku. Dyrektor planowania sprzedaży, Lex Kerssemakers, oznajmia, że Volvo w przyszłości chce zachować swoją pozycję w aktualnych segmentach, a także wstępować sukcesywnie do nowych. Z tego powodu musi podjąć decyzję, w jaki segment i modele inwestować kapitał. Zdaniem dyrektora projektowania Volvo, powinna zostać zaatakowana półka sportowa. Według niego pozostał bardzo duży potencjał do wykorzystania w tej grupie.

Zobacz galerię modelu Volvo S80

Wyłączenie z oferty S60 może spowodować duże nadszarpnięcie w planie Volvo, który zakłada zwiększenie produkcji ze 150 tysięcy samochodów, aż do 600 tysięcy w 2009 roku. Samochód ten obecnie sprzedaje się w około 60 tys. sztuk, po tym jak w szczytowym momencie sprzedaż wynosiła 100 tysięcy sztuk.

Dowiedz się więcej o modelu S80

Na dłuższą metę, plan ten wygląda logicznie, lecz w tym wypadku Volvo musi stawić czoło wyzwaniu krótkoterminowemu, żeby przekonać użytkowników S60 o tym, że większy S80 lub mniejszy S40 będzie w stanie sprostać tym samym zadaniom, co jego poprzednik. W ostateczności uwaga zostanie skupiona na modelu XC 50 4x4. Ostateczna decyzja pozostaje jednak w rękach szefostwa Forda. 

Czytaj także:

"Druga generacja S80" (2006-01-31)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.