mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > S60 do lamusa?

S60 do lamusa?

Radykalny plan Volvo pod zwierzchnictwem Forda, może zakładać wycofanie modelu S60. W jego zastępstwo oferowane ma być odświeżone Volvo S80.

S60 do lamusa?

Szwedzi wprawdzie nie przekazali ostatecznego stanowiska w tej sprawie, aczkolwiek podejmowane są rozważania na temat tego czy inwestycja w nowe modele, takie jak crossover, coupe czy samochody sportowe zwiększy zasięg Volvo na rynku. Dyrektor planowania sprzedaży, Lex Kerssemakers, oznajmia, że Volvo w przyszłości chce zachować swoją pozycję w aktualnych segmentach, a także wstępować sukcesywnie do nowych. Z tego powodu musi podjąć decyzję, w jaki segment i modele inwestować kapitał. Zdaniem dyrektora projektowania Volvo, powinna zostać zaatakowana półka sportowa. Według niego pozostał bardzo duży potencjał do wykorzystania w tej grupie.

Zobacz galerię modelu Volvo S80

Wyłączenie z oferty S60 może spowodować duże nadszarpnięcie w planie Volvo, który zakłada zwiększenie produkcji ze 150 tysięcy samochodów, aż do 600 tysięcy w 2009 roku. Samochód ten obecnie sprzedaje się w około 60 tys. sztuk, po tym jak w szczytowym momencie sprzedaż wynosiła 100 tysięcy sztuk.

Dowiedz się więcej o modelu S80

Na dłuższą metę, plan ten wygląda logicznie, lecz w tym wypadku Volvo musi stawić czoło wyzwaniu krótkoterminowemu, żeby przekonać użytkowników S60 o tym, że większy S80 lub mniejszy S40 będzie w stanie sprostać tym samym zadaniom, co jego poprzednik. W ostateczności uwaga zostanie skupiona na modelu XC 50 4x4. Ostateczna decyzja pozostaje jednak w rękach szefostwa Forda. 

Czytaj także:

"Druga generacja S80" (2006-01-31)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.