mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SLR zrzuca dach

SLR zrzuca dach

Lubisz czuć wiatr we włosach przy prędkości 333 km/h? Producent sportowego modelu McLaren Mercedes SLR przygotowuje właśnie specjalną wersję tego samochodu o nadwoziu z odkrytym dachem.

SLR zrzuca dach

Amatorzy takich wrażeń powinni już szykować swoje portfele, gdyż nieoficjalnie wiadomo, że przygotowywana jest wersja kabrio samochodu, którego już można określić mianem kultowego. Prace nad pojazdem owiane są ścisłą tajemnicą, lecz nieoficjalnie wiadomo, że auto zostanie oficjalnie zaprezentowane za niecałe pół roku.

Nadwozie samochodu wzorowane będzie na wyglądzie modelu Vision SLR. Składać się będzie z takich samych części kompozytowych, co wersja z zamkniętym dachem. Pod maską pojazdu znajdzie się identyczna jednostka napędowa, co w modelu standardowym. Tak więc za jego wydajność odpowiadać będzie ośmiocylindrowy silnik, który jest w stanie wygenerować moc rzędu 626 koni mechanicznych.

Niestety jego wydajność będzie elektryzować tak samo jak cena, z którą zadebiutuje na rynku. Najprawdopodobniej za nową wersję trzeba będzie zapłacić niecałe 2 miliony złotych.

Czytaj także:

SLR McLaren do serwisu (2006-06-20)

Gorący SLR (2006-04-28)

Tysięczny SLR (2006-02-16)


Podobne wiadomości:

Z toru F1 na drogi publiczne

Z toru F1 na drogi publiczne

Technika 2014-09-18

Dachowanie bez dachu

Dachowanie bez dachu

Technika 2014-06-10

Komentuj:

~alek 2006-08-11

heheh dobre, rydzyk w slr, w kabriolecie, no tego jeszcze nie szlyszalem :- )))

~gość 2006-08-10

a rydzyk , nie mow hop

~jubas 2006-08-10

no i w końcu, coś pięknego się pojawi, ale wątpie, by ktoś w Polsce taki kupił, nie ten klimat, nie te pieniądze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny
Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny
Najpopularniejszy kompaktowy crossover w Europie przeszedł gruntowną modernizację. Poza nowym wyglądem i jakością wykończenia wnętrza otrzymał pkaiet nowych technologii. Auto jest dostępne w polskich salonach od 79 750 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech