mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SPRT przed Rajdem Lotos

SPRT przed Rajdem Lotos

Rywalizacja w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się w tym roku wyjątkowo wcześnie. Inauguracją zmagań będzie 7. Rajd Lotos Baltic Cup, który odbędzie się już w dniach 18-20 lutego w okolicach Gdańska. Swój udział zapowiedział także zespół Subaru Poland Rally Team, który w tym sezonie stawia na młodą krew - Wojciecha Chuchałę, dla którego będzie to debiut na rajdowych odcinkach w Subaru Imprezie STi.

SPRT przed Rajdem Lotos
Wobec nieprzewidywalnych warunków pogodowych, kluczem do sukcesu będzie właściwy dobór opon i ustawień samochodu. W tym celu Lotos – Subaru Poland Rally Team zaplanował trzydniową sesję testową, wzbogacając realizowany od początku roku program treningowy o nowe elementy. Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka, wraz z managerem sportowym L-SPRT, Tapio Laukkanenem, mają już za sobą jeden z trzech zaplanowanych dni testów. Dla nowego kierowcy Lotos – Subaru Poland Rally Team był to pierwszy kontakt z rajdową wersją STI.

- Po raz pierwszy wsiedliśmy z Rysiem do rajdówki. Impreza STI to świetny samochód, o czym przekonywaliśmy się z każdym kilometrem – im szybciej pokonanym, tym lepiej. Razem zrobiliśmy ich około 60 i mogłem już poczuć się troszkę pewniej. Przed nami jeszcze dwa dni testów, więc na pewno sporo potrenujemy, oczywiście z pomocą Tapio – opowiadał Wojtek Chuchała. – Warunki są całkiem niezłe i zapowiada się, że rajd pojedziemy na kolcu. Bardzo lubię te trasy, więc będziemy chcieli wykorzystać wszystkie treningi i potencjał samochodu. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, a dzięki świetnej pracy Zespołu będziemy mogli dać z siebie wszystko – dodał kierowca L-SPRT.

Rywalizacja w 7. Rajdzie Lotos Baltic Cup rozpocznie się już w piątek, 18 lutego o godzinie 18:00. Po raz pierwszy w historii polskich rajdów zawodnicy wystartują do pokazowego odcinka, rozegranego w zadaszonym obiekcie – gdańskiej hali Ergo Arena, gdzie zlokalizowano również park serwisowy oraz start i metę zawodów. Przez kolejne dwa dni załogi czeka 12 oesów i łącznie 150 kilometrów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 78 968 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.