mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SPRT przed Rajdem Lotos

SPRT przed Rajdem Lotos

Rywalizacja w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się w tym roku wyjątkowo wcześnie. Inauguracją zmagań będzie 7. Rajd Lotos Baltic Cup, który odbędzie się już w dniach 18-20 lutego w okolicach Gdańska. Swój udział zapowiedział także zespół Subaru Poland Rally Team, który w tym sezonie stawia na młodą krew - Wojciecha Chuchałę, dla którego będzie to debiut na rajdowych odcinkach w Subaru Imprezie STi.

SPRT przed Rajdem Lotos
Wobec nieprzewidywalnych warunków pogodowych, kluczem do sukcesu będzie właściwy dobór opon i ustawień samochodu. W tym celu Lotos – Subaru Poland Rally Team zaplanował trzydniową sesję testową, wzbogacając realizowany od początku roku program treningowy o nowe elementy. Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka, wraz z managerem sportowym L-SPRT, Tapio Laukkanenem, mają już za sobą jeden z trzech zaplanowanych dni testów. Dla nowego kierowcy Lotos – Subaru Poland Rally Team był to pierwszy kontakt z rajdową wersją STI.

- Po raz pierwszy wsiedliśmy z Rysiem do rajdówki. Impreza STI to świetny samochód, o czym przekonywaliśmy się z każdym kilometrem – im szybciej pokonanym, tym lepiej. Razem zrobiliśmy ich około 60 i mogłem już poczuć się troszkę pewniej. Przed nami jeszcze dwa dni testów, więc na pewno sporo potrenujemy, oczywiście z pomocą Tapio – opowiadał Wojtek Chuchała. – Warunki są całkiem niezłe i zapowiada się, że rajd pojedziemy na kolcu. Bardzo lubię te trasy, więc będziemy chcieli wykorzystać wszystkie treningi i potencjał samochodu. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, a dzięki świetnej pracy Zespołu będziemy mogli dać z siebie wszystko – dodał kierowca L-SPRT.

Rywalizacja w 7. Rajdzie Lotos Baltic Cup rozpocznie się już w piątek, 18 lutego o godzinie 18:00. Po raz pierwszy w historii polskich rajdów zawodnicy wystartują do pokazowego odcinka, rozegranego w zadaszonym obiekcie – gdańskiej hali Ergo Arena, gdzie zlokalizowano również park serwisowy oraz start i metę zawodów. Przez kolejne dwa dni załogi czeka 12 oesów i łącznie 150 kilometrów.

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech